Evroliga: Real z rekordom razbil Galatasaray, Toolson s trojko odrešil Unicajo (VIDEO)

Madridski Real je 9. kolu drugega dela evrolige povsem razorožil Galatasaray, Unicaja s trojko v zadnji sekundi uničila Efes.

06. marec 2015 15.59
06. marec 2015 20.34
BASKET-EURL-GALATASARAY-REAL MADRID
G. L., Delo.si

Istanbul - Košarkarji madridskega Reala v drugem delu evrolige še naprej ne kažejo milosti. V Istanbulu so zabeležili že osmo zmago na deveti tekmi nadaljevanja in ostali trdno na prvem mestu skupine E. Na vročem turškem gostovanju so Galatasaray ugnali s kar 107:71 in ga potisnili v družbo Crvene zvezde na zadnje mesto lestvice. Bolečo zmago v boju za končnico pa so doživeli košarkarji Anadoluja Efesa, ki so po trojki v zadnji sekundi tekme s 93:90 izgubili na gostovanju v Malagi.

Madridčani so večji del posla opravili v drugi četrtini, ki so jo dobili s kar 33:14. Prednost so v nadaljevanju zadržali, v zadnji četrtini pa še oplemenitili na visokih 36 točk razlike. Lahka zmaga belih bo šla tudi v zgodovino evrolige, saj je kar 18 zadetih trojk Reala rekordnih za drugi del evrolige. Pet jih je prispeval Rudy Fernandez, ki je bil s 17 točkami tudi prvi strelec gostov, štiri trojke pa je dodal Andres Nocioni, ki je skupno dosegel 16 točk. Dvomestno število točk so pri Realu dosegli še Jaycee Caroll (15) Sergio Rodriguez in Gustavo Ayon (po 14), Felipe Reyes (11) in Ioannis Bourousis (10).

Najboljši strelec tekme je bil sicer domači Patric Young, ki je končal pri 19 točkah, nekdanji član Uniona Olimpije Ender Arslan je prispeval 17 točk. A njun doprinos bo štel le za osebno statistiko, saj sta bila kljub lepemu številu točk s svojim moštvom daleč od uspeha proti renomiranemu tekmecu.

Real ima na prvem mestu skupine E kar tri zmage prednosti pred veliko tekmico Barcelono.

Toolson izjemno predstavo kronal z odločilno trojko

Košarkarji Unicaje iz Malage so se na domačem terenu rešili zadnjega mesta v skupini F, potem ko so s 93:90 ugnali Anadolu Efes. Ta se na 4. mestu še vedno oklepa pozicije, ki vodi v končnico. Unicaja je večji del tekme nadzorovala igro, nato pa se morala reševati v zadnji sekundi tekme. Junak: Ryan Toolson.

Američan je bil s 25 točkami, od tega kar sedmimi trojkami, ključen mož domačega moštva, za katere je bila zmaga nad Turki šele druga v nadaljevanju evrolige. Toolson je odločilno trojko prispeval ob izteku igralnega časa, ko je ob rezultatu 90:90 vrgel prek roke nasprotnega branilca in na veselje domačih navijačev zadel. Zmaga Unicaje je bila sicer več kot zaslužena, saj so vodili skorajda celotno tekmo, gostje pa le enkrat, in sicer dobri dve minuti pred koncem tekme.

Pri Efesu, za katere je bil ob štirih zmagah to še peti poraz, je bil najuspešnejši Thomas Heurtel, ki je dosegel 23 točk.

V skupini F vodi Olympiakos, ki je, podobno kot Real, ob osmih zmagah le enkrat priznal poraz nasprotniku. Z Efesom je na četrtem mestu izenačena Laboral Kutxa, medtem ko je Unicaja na začelju prehitela Milano na račun boljše razlike v koših.