Evroliga: Begiću derbi večera, Vidmarju boljša statistika

Aktualni prvaki evrolige so z zmago začeli drugi del tekmovanja in s 95:82 premagali Fenerbahče.

03. januar 2014 21.04
BASKET-EURL-OLYMPIACOS-FENERBAHCE
Š. Ro., Delo.si

Pirej - V drugem delu košarkarske evrolige sta se nocoj predstavila še dva slovenska košarkarja. Na dvoboju med branilci naslova Olympiakosom in Fenerbahčejem sta se pod košem udarila Mirza Begić in Gašper Vidmar. Slednji je sicer tekmo končal z boljšo statistiko, a moštvo iz Pireja se je zlasti po zaslugi odlične igre v zadnjih minutah veselilo zmage s 95:82.

Begić, ki je imel na zadnjih tekmah prepoved igranja, je v dresu Olympiakosa dobil le malo priložnosti. Skupaj je na parketu prebil nekaj več kot štiri minute in v statistiko vpisal skok in podajo. Vidmar je medtem tekmo končal z osmimi točkami in dobrim metom iz igre, ki mu je dodal še pet skokov.

Prvi igralec tekme in MVP kroga je bil domači organizator igre Vasilis Spanulis, ki je ob 28 točkah (met za dve točki 5:7, trojke 4:8) zbral še pet skokov in devet podaj. Imel je statistični indeks 39.

Že včeraj je na parketu v dresu Unicaje blestel Zoran Dragić, za Barcelono sta igrala tudi Erazem Lorbek in Boštjan Nachbar.