Evroliga: Zoki s Himkijem do visoke zmage, Blažič del srhljivke proti Efesu

Na tekmi 4. kola košarkarske evrolige je Himki premagal Strasbourg z 88:62. Zoran Dragić je dosegel 15 točk.

05. november 2015 21.24
šipić+Košarka Slovenija Hrvaška
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - V prvem delu tekem košarkarske evrolige je Himki, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Zoran Dragić, ponovil zgodbo prejšnjega tedna in znova prišel do visoke zmage. Tokrat se je s 26 točkami naskoka znesel nad Strasbourgom in zmagal z 88:26.

»Zoki« je na parketu prebil nekaj manj kot 19 minut in končal z izkupičkom 15 točk (za dve 4:4, za tri 1:5, prosti meti 4:6), vpisal pa tudi tri skoke, podajo, ukradeno in izgubljeno žogo. Slovenski košarkar je bil tretji najuspešnejši strelec v moštvu, po točko več sta zbrala le Tyrese Rice (skok in šest podaj) in Aleksej Šved (štirje skoki in tri podaje). Za Strasbourg je 14 točk dosegel Mardy Collins.

V nadaljevanju večera je imel vidno vlogo na igrišču tudi Jaka Blažič. Z Laboral Kutxo je gostil Anadolu Efes, v obračunu polnem preobratov pa so gledalci na koncu spremljali podaljšek. Prste vmes je imel tudi slovenski košarkar, ki se je v skoku ob odločilnem košu gostov dotaknil žoge in ji pomagal skozi mrežo. Po pravi srhljivki so nato z 92:90 vendarle slavili Baski. Blažič je v 29 minutah dal 14 točk, dvakrat je uspešno skočil, enkrat pa je ukradel žogo.

Brose Baskets iz Bamberga je bil uspešen proti Maccabiju iz Tel Aviva z 77:66. Na klopi zmagovalne ekipe iz Nemčije je tekmo spremljal Aleksej Nikolić, ki pa priložnosti za dokazovanje ni dobil. Tudi Luka Dončić v dresu Reala ni dobil priložnosti. Madridski klub se je pomeril z münchenskim Bayernom, rezultat je bil na koncu 101:99 za evropske prvake.

V petek so na sporedu preostale tekme četrtega kola evrolige. Prvo zmago bo lovil slovenski trener Sašo Filipovski, njegova Zielona Gora bo igrala z Panathinaikosom.