Evropski pokal: Olimpija poražena v Nemčiji

Union Olimpija je v drugem kolu evropskega pokala izgubila proti Ratiopharm Ulmu z 82:87.

19. oktober 2016 23.36
tlo*košarka
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Ulm - Košarkarji Uniona Olimpije so v drugem kolu evropskega pokala doživeli drugi poraz, nemški Ratiopharm Ulm je na svojem parketu zmagal s 87:82.

Ekipa Gašperja Okorna je v Nemčijo pripotovala močno zdesetkana, saj so zaradi poškodb oziroma bolezni v Sloveniji ostali Jure Pelko, Blaž Mesiček, Jan Barbarič in Semen Šaškov.

Ljubljančani so v prvem polčasu pokazali spodbudno igro, tudi ko jim je Ulm pobegnil, so ga ujeli. Nemci so v prvi četrtini vodili 10:5, Brandon Jefferson pa je z dvema zaporednima trojkama Olimpijo popeljal do vodstva, prvega na tekmi. A so se domači spet prebili v prednost, povedli z 20:13, vendar so gosti spet našli odgovor, Jefferson je v osmi minuti poskrbel za 20:17, za konec prve četrtine pa Gregor Hrovat z lepim prodorom za 23:25.

Na začetku druge četrtine so Ulmčani spet prišli do nekaj bolj občutne prednosti (36:25), v 16. minuti pa je Dražen Bubnić zmaje približal na 37:39, nekaj trenutkov kasneje je Hrovat izenačil. Prvi polčas so nemški igralci dobili s 45:41.

Gostje so v 23. minuti spet zaostajali za deset točk, pa zaostanek prepolovili, pred zadnjo četrtino pa zaostajali s 63:56. Po minuti in pol zadnjih desetih minut je Ulm vodil le še za dve točki, nato se je Okornovi ekipi ustavilo na obeh straneh igrišča. Ulm je to izkoristil, se oddaljil in predčasno začel slaviti zmago.

Pri Olimpiji se je z 22 točkami izkazal Jefferson, ki je dal šest trojk, zbral je še štiri skoke in dve podaji.

Olimpijo naslednja tekma čaka 26. oktobra, ko bo gostila Hapoel Jeruzalem.

Okorn: Ulmu smo dopuščali lahke mete in tranzicijsko igro

»Čestitke Ulmu za zmago. Naš največji problem je bil, da smo premehko začeli in odigrali prvi polčas. Naredili smo točno to kar je Ulm želel: da začnemo tekmo mehko, jim dovolimo lahke odprte mete in tranzicijsko igro. Če prejmeš toliko točk v prvem polčasu na gostovanju, si v težavah. To je bil ključ. Naš cilj zagotovo ni bil, da odigramo takšen prvi polčas, da prejmemo toliko točk. Domačinu smo dovolili, da se sprosti. V drugem polčasu smo imeli podobne težave v odločilnih trenutkih tekme,« je povedal trener Olimpije Gašper Okorn.

Evropski pokal, skupina D

Ratiopharm Ulm - Union Olimpija 87:82 (25:23, 20:18, 18:15, 24:26)

Ratiopharm Ulm: Sutton 5 (3:3), Olbrecht 9, Günther 7 (2:3), Ferner, Morgan 15 (5:6), Tadda 5, Hobbs 12 (4:4), Butler 11, Babb 12 (3:3), Rohwer, Braun 11 (1:2), Kraemer.

Union Olimpija: Oliver 15 (1:1), Bubnić 9 (4:4), Mulalić 10 (3:3), Milošević 4, Janković 10 (4:8), Jefferson 22, Jurček, Hrovat 6, Stopar, Mladjan.

Prosti meti: Ratiopharm Ulm 18:21, Union Olimpija 12:16.

Met za tri točke: Ratiopharm Ulm 13:31 (Butler in Babb 3, Braun in Hobbs 2, Olbrecht, Günther, Tadda), Union Olimpija 8:21 (Jefferson 6, Mulalić, Bubnić).

Osebne napake: Ratiopharm Ulm 18, Union Olimpija 17.

---------------------------------------------

Valencia - Hapoel Jeruzalem 77:81 (16:20, 20:21, 22:20, 19:20)

Liga Nova KBM, tretje kolo

LTH Castings - Krka 53:85 (12:14, 21:26, 4:22, 16:23)

LTH Castings: Grubelič 2, Robbins 23 (3:6), Williams 9, Sajevic 3 (1:2), Gorbačov 3, Bošnjak 13 (5:5).

Krka: Curry 12 (5:5), Rojc, Škedelj 7 (2:2), Dimec 9 (7:7), Elliott 15 (3:6), Rebec 14 (4:6), Kužnik 5 (1:1), Ritlop 10, Šiška 5, Polutak 8 (2:2).

Prosti meti: LTH Castings 9:13, Krka 24:29.

Met za tri točke: LTH Castings 6:23 (Robbins 4, Williams, Gorbačov), Krka 5:23 (Ritlop 2, Curry, Škedelj, Šiška).

Osebne napake: LTH Castings 23, Krka

Pet osebnih: Mlakar.