Evropski pokal: Olimpija vso tekmo lovila, a Bonna ni ujela

Na tekmi 3. kola evropskega pokala so košarkarji Uniona Olimpije v Stožicah s 77:82 izgubili proti Telekom Baskets Bonn.

28. oktober 2015 21.10
Košarka
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so na tekmi 3. kola evropskega pokala s 77:82 izgubili z nemškim moštvom Telekom Baskets Bonn. Olimpija je korak držala le kratek čas prve četrtine, nato pa so Nemci pobegnili. Zmaji so jih sicer vztrajno zasledovali, a naposled morali priznati premoč.

Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Zach Wrigth s 16 točkami in Luka Rupnik, ki jih je dosegel 14.

Nemci so na ta način pokvarili slavnosten večer ljubljanskega kluba, ki je pred tekmo pod strop dvorane Stožice dvignil in s tem upokojil dres Marka Miliča. To je šele drugi košarkar Uniona Olimpije, ki ga je doletela ta čast. Pred njim je klub uradno upokojil le dres Iva Daneva.

V moštvu so imeli pred tekmo kar nekaj težav s poškodbami, trener Gašper Potočnik ni mogel računati na Sašo Zagorca in Blaža Mahkovica. Olimpija je v začetku še bila enakovreden tekmec, a le do izida 7:7. Tedaj je Bonn pobegnil z delnim izidom 15:0, domači ga tekmeca nato niso več ujeli. Že v prvi četrtini si je tako Bonn priigral dvomestno prednost, ob koncu četrtine je izid znašal 13:24.

Prednost gostov je v drugem polčasu narasla na 16 točk. Tedaj je Union Olimpija krenila v protinapad; dve minuti pred koncem tretje četrtine je prišla do treh točk zaostanka (50:53), a ker tudi v nadaljevanju ni znala zaustaviti meta z razdalje, hkrati pa v svojih vrstah ni imela izstopajočega posameznika, je tekmec do konca tretjega del razliko znova povišal na 63:51.

V zadnjih desetih minutah se razmerje moči ni bistveno spremenilo, čeprav so Ljubljanči tik pred iztekom znova prišli blizu - 77:80. Toda Bonn se je brez težav z zadnjim napadom ubranil in prišel do druge zmage v tem tekmovanju. Prvi igralec tekme pa je bil Aaron White z 20 točkami in sedmimi skoki.

Za Ljubljančane je to drugi poraz v tem tekmovanju, neuspešni so bili zmaji že proti Nanterru v gosteh. Varovanci Gašperja Potočnika so tudi nadaljevali črni niz, potem ko so bili nazadnje neuspešni proti Budućnosti. Union Olimpija bo v naslednjem kolu, 4. novembra gostovala v Španiji pri Bilbau.

Evropski pokal, 3. kolo:

Union Olimpija : Telekom Baskets Bonn 77:82 (13:24, 31:42, 51:63)

Dvorana Stožice, gledalcev 3500, sodniki: Sahin (Italija), Vyklicky (Češka), Peruga (Španija).

Union Olimpija: Wright 16 (4:6), Rupnik 14 (2:4), Horvat 2, Mesiček 7 (3:3), Vučetić 2, Lapornik 8, Lešić 12 (4:5), Mahkovic 10 (6:7), Zakis 6.

Bonn: Silas 4 (4:4), Madrich 9 (1:1), Philmore 4 (2:4), McKinney 3, Mangold 4 (2:2), Lawrence 12 (4:4), Klimavicius 12 (2:4), Koch 3 (1:2), Whiten 20 (5:6), Clarke 11.

Prosti meti: Union Olimpija 19:25, Bonn 21:27.

Met za tri točke: Union Olimpija 8:29 (Rupnik 4, Wright 2, Lapornik 2), Bonn 9:26 (Clarke 3, Madrich 2, Lawrence 2, McKinney, White).

Osebne napake: Union Olimpija 22, Bonn 27.

Pet osebnih: Wright (40.).