Goran Dragić nadaljeval tradicijo: spet razigran proti Utahu

V košarkarski ligi NBA je član moštva Phoenix Suns na gostovanju pri Utahu v 39 minutah zmogel 23 točk in 9 skokov.

30. november 2013 09.07
Knicks Nuggets Basketball
J. P., Delo.si

Utah - Jeff Hornacek, trener moštva košarkarske lige NBA Phoenix Suns, je vknjižil prvo zmago na gostovanju v Utahu, kjer je preživel dobršen del igralske in trenerske kariere. Ob zmagi Sonc s 112:101 se je po šestih tekmah odsotnosti vrnil organizator igre Eric Bledsoe, ki je prispeval 19 točk, kar pa ni vplivalo niti na minutažo niti na učinek slovenskega zvezdnika Gorana Dragića. Ljubljanski branilec je namreč na parketu prebil največ časa med vsemi igralci na tekmi, skoraj 39 minut, in dosegel 19 točk (prosti meti 5:5, za dve 7:10, trojke 0:2). Tudi po številu podaj, devet jih je zbral, je bil najboljši mož na igrišču, dodal je še tri skoke in dve podaji. S tem je nadaljeval tradicijo uspešnih predstav v obračunih z Utah Jazzom.

Zasedbi sta bili sicer izjemno učinkoviti, Phoenix je denimo v vsaki od prvih treh četrtin zmogel kar 31 točk ali več (ob skoraj dvotretjinski uspešnosti meta), pred zadnjim delom pa si je zagotovil že udobno prednost 17 točk. V končnici so gostitelji pritisnili in se približali, a je bilo že prepozno.

Precej manj uspešen je bil Beno Udrih v dresu moštva New York Knicks, ki je moralo s 95:97 priznati premoč domačega Denverja. Na začetku zadnje četrtine so gostitelji vodili že za devet točk, v infarktni končnici pa so imeli Udrih in soigralci celo napad za zmago, ki pa ga niso izkoristili. Šempetrčan se v petih minutah in pol ni vpisal med strelce, saj je zgrešil edini poskus za dve točki, je pa zmogel po en skok in podajo. New York je vpisal še dvanajsti poraz v sezoni ob zgolj treh zmagah.

Houston Rockets : New Jersey Nets 114:95
Oklahoma City Thunder : Golden State Warriors 113:112 (podaljšek)
Indiana Pacers : Washington Wizards 93:73
Philadelphia 76ers : New Orleans Pelicans 105:121
Denver Nuggets : New York Knicks 97:95 (Beno Udrih po ena podaja in skok v 5 minutah za New York)
Utah Jazz : Phoenix Suns 101:112 (Goran Dragić 19 točk, 9 podaj in 3 skoki v 39 minutah za Phoenix)
Sacramento Kings : Los Angeles Clippers 98:104 (podaljšek)