Krka šele po podaljšku

Infarktni dvoboj lige Telemach za prvaka na Polzeli: Helios do zmage šele po dveh podaljških.

27. marec 2014 00.32
košarka
J. P. Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Krke so zmagovito, a težje od pričakovanj, začeli pohod proti petemu zaporednemu naslovu državnega prvaka. V uvodnem nastopu v ligi Telemach za prvaka so šele po podaljšku strli čvrst odpor Rogaške (91:88). Novomeščani, ki so nastopili z vsega devetimi igralci (manjkala sta Edo Murić in Sani Bečirović), so v višjo prestavo premaknili šele v zadnjih petih minutah rednega dela oziroma uvodnih dveh podaljška. Do 35. minute so bili Slatinčani trdno v sedlu. V 25. minuti so imeli rekordno prednost 15 točk (54:39), v 35. pa so bili še vedno devet točk spredaj (71:62).

Tedaj je na sceno stopil Chris Booker, ki je bil glavni akter delnega izida 11:0, ki je Krko popeljal do vodstva 73:71. Booker bi lahko postal tudi glavni junak tekme, saj je tri sekunde pred koncem rednega dela prispeval skok, zadel koš, istočasno pa izsilil še osebno napako. Dodatni prosti met ni šel skozi obroč, kar je vodilo v podaljšek, v katerem pa so gostitelji hitro prišli do prednosti 86:80 in jo suvereno zadržali do konca.

Še bolj razburljivo pa je bilo na Polzeli. Košarkarji Heliosa so po dveh podaljških prišli do devete zmage v zadnjih desetih tekmah. Prvi podaljšek so izsilili domači. Mirko Mulalić je 16 sekund pred iztekom rednega dela zadel trojko za 64:64, na drugi strani pa je bil ob sireni z razdalje nenatančen Matic Rebec. Za drugi podaljšek je poskrbel Helios. Po novi trojki Mulalića (72:70) so Domžalčani krenili v napad, a ga zapravili, saj jim je Simo Atanacković, zadnja okrepitev Polzelanov, devet sekund pred koncem podaljška ukradel žogo, a jo je nato nenatančno podal naravnost v roke izbrancev Zmaga Sagadina, Đorđe Majstorović (32 točk, 9 skokov) pa je z izjemnim zabijanjem ravno prek Atanackovića izsilil novih pet minut, saj je bila na drugi strani zgolj sekunda premalo, da bi Hopsi dosegli koš za zmago. V tretje ni bilo dvoma; Helios je zadnjih pet minut dobil z 18:4, Majstorović pa je v njih prispeval osem točk.