Krka za las ušla polomu na Štajerskem

Zlatorog v 8. kolu košarkarske lige za prvaka vendarle klonil proti Unionu Olimpiji, Krka je premagala Rogaško.

23. april 2015 02.02
Tanja Volarič, šport

Ljubljana – Kaj bi bilo za košarkarje Zlatoroga slajšega, kot da bi po 8. kolu lige Telemach ostali v družbi peščice klubov, ki jih Union Olimpija od jeseni ni uspela spraviti na kolena. A v tretje ni šlo, Ljubljančani so vendarle uveljavili kakovostno premoč in se niso pustili speljati v težave od uvodnih minut. Veliko več dela je imela Krka.

Da je vrag vzel šalo, so pri Unionu Olimpiji spoznali, ko je minule dni začel glas povzdigovati trener Memi Bečirović, čigar besede so po porazu s Krko v Novem mestu odzvanjale še globoko v sredino tedna. Običajno prav nič prepirljivi strateg je pač pritisnil tja, kjer najbolj boli, in igralce izzival z dvomom o njihovih košarkarskih, a tudi značajskih sposobnostih. Že dva predhodna poraza z Zlatorogom, oba v Laškem, sta bila zanje velik udarec, sploh izločilni v slovenskem pokalu, zato so včeraj od uvodnih minut dodajali plin in ko je bilo sredi prve četrtine 16:3, je bilo očitno, da tokrat ne bodo poceni prodali svoje kože. Gostje bliže kot na devet točk niso prišli, a so prigarano že sredi druge četrtine zapravili (31:17), razlika pa je rasla kot kvas v toplem mleku, pred odmorom je bilo že +18, v tretji četrtini pa so se gostje nekajkrat za las izogniti celo »tridesetici«.

Le malo je manjkalo, pa bi se Ljubljančani sinoči na vrhu po številu zmag izenačili s Krko. Ta je povsem nadigrala Rogaško v uvodni četrtini, prišla že do vodstva z 22:6 in je zmago držala trdno v rokah. V 16. minuti je denimo vodila z 39:20, potem pa so si njeni košarkarji privoščili »dopust« in domači so v naskoku začeli topiti zaostanek in ob izteku tretje četrtine je šel ves trud gostov ob uvodu v tekmo po zlu (51:52). Le štiri minute pozneje so Štajerci že vodili z 61:55, klonili pa šele v zadnji minuti. Po zgrešenem metu Mulalića je 42 sekund pred koncem odbito žogo ujel Booker, po košu pa zadel še prosti met za novo vodstvo gostov z 70:68. Piko na i pa je postavil Halilović, ki je po drugem zgrešenem metu Mulalića zadel za 73:68. »Točki sta najpomembnejši, vse drugo bo šlo v pozabo. Imeli smo obdobja zelo dobre in obdobja slabe igre. To smo tudi pričakovali po tekmi z Olimpijo – težko tekmo, saj je zelo težko spočiti igralce v tako kratkem času. S to zmago smo si zagotovili še enega od naših ciljev – uvrstitev v regionalno ligo,« je dejal trener Krke Aleksandar Džikić.

Liga Telemach za prvaka, 8. kolo

Union Olimpija : Zlatorog 82:60 (65:39, 41:26, 22:13)

Union Olimpija: Rupnik 9 (4:4), Marinelli 4, Hrovat 6 (3:4), Brodnik 3, Murić 11 (2:4), Nikolov 2, Mahkovic 3 (3:4), Omić 14 (0:2), Prepelič 7, Jagodnik 5, Kanacević 18 (5:6), Marinović ni igral;

Zlatorog: Barič, Ledl, Lisica, Tratnik 6 (4:4), Durnik, Jovanovič, M. Lapornik 16 (3:3), Marasović 7 (1:2), Ponjavić 7 (4:4), S. Zagorac 15 (6:6), Vašl 9.

Grosbasket : Tajfun 63:57 (48:42, 32:25, 12:14)

Grosbasket: Jerman 12, Antonijević 3, B. Tomič 21 (3:4), Trampuš 1 (1:2), Julević 9 (1:1), Baločka 8 (0:2), Mali 5, Papac 4, Fon, Grubelič in Hojč nista igrala;

Tajfun: Williams 7 (3:4), M. Sebič 2 (2:2), Držić, Lelić 11 (6:8), S. Sebič 3, Zimić 4 (2:4), Bratož 2, Clark 21, Drobnjak 7 (3:5); Milovac, Germek in Cehnar niso igrali.

Rogaška : Krka 70:75 (51:52, 35:47, 16:26)

Vrstni red: Krka 7:1, Union Olimpija 6:2, Rogaška in Zlatorog po 3:5, Tajfun 3:6, Grosbasket 2:6.

Liga za obstanek, 8. kolo

Elektra : Portorož 65:84

(Kosi 1, Čebašek 13, Špegel 2, Cohn 16, Ž. Zagorc 2, Lekič 4, Fifolt 3, Hasić 15, Brčina 9; Barbarič 8, Ju. Močnik 5, Petrovič 13, Čigoja 11, Buda 10, Hodžić 20, Besedič 17)

Šenčur GGD : Helios Suns 67:74

(Krišto 5, Kosec 8, Krejić, Jeršin 7, Pavič 13, Eržen 10, Finžgar 7, D. Mlakar 1, Grum, Blaževič 16; Upshaw, Ja. Močnik 15, Šantelj 2, Berlič, Korošec 2, Morina 12, Ščekić 11, Casey 11, Vončina 12, Pelko 9)

Maribor Nova KBM : Hopsi Polzela 0:20 b. b.

Vrstni red: Helios Suns 13:5, Portorož 12:6, Šenčur GGD 11:7, Hopsi Polzela 9:8, Elektra 3:15, Maribor Nova KBM izstopil iz lige.