Sloviti jugoslovanski selektor Ranko Žeravica je doživel srčni infarkt.

18. februar 2015 10.37
ima/ kosarkarji 6
G. L., Delo.si

Zaragoza - Sloviti košarkarski trener Ranko Žeravica, ki je jugoslovansko izbrano vrsto popeljal do prvega naslova svetovnih prvakov in prvega olimpijskega zlata, je doživel srčni infarkt in se v španski Zaragozi bori za življenje.

Petinosemdesetletni Žeravica je svetovni naslov z Jugoslavijo osvojil na prvenstvu leta 1970 v Ljubljani, na olimpijski vrh pa se je povzpel deset let kasneje v Moskvi. Legendarni trener ima v zadnjih letih precej težav s svojim srcem, saj je že pred petimi leti doživel srčno kap in moral pod kirurški nož.

Srbski strokovnjak je bil leta 2007 sprejet v košarkarski hram slavnih pri mednarodni zvezi Fiba, v svoji dolgi trenerski karieri pa je med drugim sedel na klopeh Partizana, Crvene Zvezde, Splita, Zaragoze, Barcelone, in Napolija. Največje uspehe je kljub temu doživel kot selektor jugoslovanske reprezentance, s katero je osvojil sedem kolajn na največjih tekmovanjih. Ob omenjenih dveh zlatih ima še štiri srebrne in eno bronasto odličje.