Liga ABA: 28 točk Prepeliča za zmago nad Hemofarmom, visok poraz Krke

Na uvodni tekmi 16. kola je Helios po podaljšku tesno ugnal Hemofarm (89:86), Široki je bil boljši od Krke (81:60).

14. januar 2012 15.14
14. januar 2012 16.17
D. O., Delo.si

Domžale - Košarkarji Heliosa so proti neposrednemu tekmecu z dna razpredelnice zabeležili četrto zmago v ligi Aba. Osvojeni točki sta povsem zasluženi, Domžalčani pa so morali zanju odigrati tudi petminutni podaljšek, saj je sodniška trojka z dvomljivo odločitvijo od izteku rednega dela Hemofarmu ponudila še eno priložnost.

Prepelič z rekordom lige ABA

Briljantno predstavo je prikazal mladi domači branilec in slovenski reprezentant Klemen Prepelič, ki je s statističnim indeksom 40 glavni kandidat za naziv MVP kroga. Dvajsetletni in 191 centimetrov visoki Prepelič je dosegel 28 točk ob metu 3:3 za dve točki, 5:10 izza polkroga, 7:8 s kazenske črte, hkrati pa je zbral še sedem skokov in sedem podaj. Indeks 40 je četrti najvišji skupek vseh statističnih elementov med vsemi igralci v tej sezoni, piše STA.

Tekma polna preobratov je vrhunec doživela v zadnjih dveh minutah rednega dela. Gostje iz Vršca so po zaslugi uspešnih skokov v napadu držali tesen priključek in ga ujeli, čeprav je Klemen Prepelič deset sekund pred koncem s skokom v napadu in nato dvema prostima metoma povedel Helios v vodstvo 75:72. Toda ko Hemofarmu v zadnjem napadu ni več preostalo dovolj prostora, idej in časa za met na koš, je Aleksej Nešović vrgel iz obupa, na presenečenje vseh je sodnik Dragojević iz Črne gore Sandiju Čebularju dosodil osebno napako, Nešović pa je darilo spremenil v izenačenje. V podaljšku Helios ni popustil, si hitro priigral otipljivo prednost in zasluženo prišel do trdo prigarane zmage.

Široki do gladke zmage nad Krko

Košarkarji Širokega Brijega ostajajo zakleti za slovenske klube v tej sezoni. V dosedanjih petnajstih odigranih tekmah so zabeležili osem zmag, od tega kar šest proti predstavnikom Slovenije.

Slovenski prvaki so po dobrem prvem polčasu v nadaljevanju povsem odpovedali in ob zgolj petindvajsetih doseženih točkah v dvajsetih minutah igre visoko izgubili. Novomeščani so navkljub štirim novim okrepitvam v letu 2012 doživeli že tretji zaporedni poraz, ki jih ob izkupičku 4-12 zadržuje na repu razpredelnice.

Čeprav je imel trener Krke Aleksander Sekulič širok nabor igralcev, ki so se vpisali med strelce, pa za razliko od kolega na drugi strani ni imel izrazito razpoloženega igralca. Pri Krki sta le Jure Lalić in Benjamin Lee Hansbrough prilezla do oziroma preko meje desetih točk, Hercegovci pa so kar tekmovali, kdo bo večkrat zatresel mrežico. Fran Pilepić in Jakov Vladović sta dosegla po 17 točk, Ivan Ramljak 14, Dalibor Peršić 12, Darko Planinić 10, ...

Negativni niz bodo Novomeščani skušali prekiniti naslednjo soboto, ko bodo gostovali pri Hemofarmu, ki ni zmagal že na osmih zaporednih tekmah ali od 19. novembra lani.

Kot še piše STA, bo v naslednjem krogu (28. 1.) Helios gostil podgoriško Budućnost, Novomeščani pa gostovali pri Hemofarmu.

Helios - Hemofarm 89:86 (17:21, 31:42, 62:56, 75:75)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 700, sodniki: Obradović, Bjedić (oba BiH), Dragojević (Črna gora).

Helios: Marković 6 (2:3), Pašalić 12 (0:2), Čebular 9 (6:7), Bubnič 14 (2:2), Petrovič 5, Gay 15 (2:5), Prepelič 28 (7:8).

Hemofarm: Maraš 12 (4:6), Mitrović 2, Krstić 5, Šutalo 7 (2:2), Savović 18 (2:3), Pantić 15 (9:11), Jeremić 4, Nešović 23 (7:12).

Prosti meti: Helios 19:27, Hemofarm 24:34.

Met za tri točke: Helios 10:21 (Prepelič 5, Pašalić 2, Gay, Čebular, Petrovič), Hemofarm 4:13 (Nešović 2, Šutalo, Krstić).

Osebne napake: Helios 26, Hemofarm 29.

Pet osebnih: Krstić (30.), Bubnič (40.), Pašalić (44.).

Široki Brijeg - Krka 81:60 (23:19, 36:35, 57:48)

Dvorana Pecara, gledalcev 2500, sodniki: Šutulović (Črna gora), Čukalović, Glišić (oba Srbija).

Široki Brijeg: Vladović 17 (4:4), Planinić 10 (4:5), Ramljak 14 (2:2), Pilepić 17 (6:6), Naletilić 4, Bilinovac 2 (2:2), Peršić 12 (1:2), Barać 4, Collins 1 (1:2).

Krka: Lučić 9 (2:2), Petrov 2, Murić 2, Nissim 8 (3:3), Dragić 8 (4:4), Krivec 2, Balažič 8, Lalić 11 (3:4), Hansbroug 10 (2:2).

Prosti meti: Široki Brijeg 20:23, Krka 14:15.

Met za tri točke: Široki Brijeg 5:14 (Peršić 3, Pilepić, Vladović), Krka 6:17 (Hansbroug 2, Balažič 2, Nissim, Lučić).

Osebne napake: Široki Brijeg 22, Krka 22.