Liga ABA: Makedonci nekonkurenčni v Novem mestu

Košarkarji Krke so novo sezono regionalne lige začeli s prepričljivo zmago (81:64) nad zasedbo Karpoš Sokoli.

01. oktober 2016 22.15
KOŠARKA Krka - Lastovka

Novo mesto - V nasprotju s košarkarji Uniona Olimpije, ki so novo sezono regionalne lige ABA začeli z minimalnim porazom na gostovanju pri Mega Leksu (85:86), je druga slovenska predstavnica Krka nov tekmovalni ciklus v mednarodni areni odprla zelo prepričljivo. Pred 800 gledalci v dvorani Leona Štuklja je namreč z 81:64 odpravila povsem nekonkurenčno makedonsko zasedbo Karpoš Sokoli, njen odpor je namreč strla že v uvodni četrtini in ob polčasu vodila že s 24 točkami naskoka.

Moštvo iz Skopja je vodilo enkrat samkrat - s 3:2. Nato je bilo tekmecu doraslo zgolj pri metu z razdalje in zadelo celo eno trojko več (razmerje 8:7), vse ostalo, sploh skok, je bilo krepko na strani Novomeščanov, ki so stopalko za plin nekoliko spustili v drugem polčasu, ko se je razlika začela topiti, a so se Dolenjci še pravočasno odzvali. V zmagovalni vrsti je bil najučinkovitejši novinec Marko Luković z 19 točkami in sedmimi skoki, za najkorisnejšega igralca pa so izbrali Matica Rebca, ki je v statistiko vpisal 14 točk (met za dve 6:7), osem asistenc, štiri skoke in tri ukradene žoge.

V ponedeljek ob 18.45 Krko v Ljubljani čaka slovenski večni derbi z Unionom Olimpijo, ki bi moral po prvotnih predvidevanjih šteti tako za državno prvenstvo kot ligo ABA, glede na zadnje odločitve vseh vpletenih pa bo štel le za domače prvoligaško tekmovanje.

Krka : Karpoš Sokoli 81:64 (67:50, 54:30, 28:16)

Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 800, sodniki Vojnović, Herceg in Juras.

Krka: Rebec 14 (2:2), Curry 9, Kastrati, Rojc 2 (2:2), Škedelj 2 (2:2), Dimec 12, Čebular 13, Šiška, Polutak 3 (3:4), Elliot 7 (2:2), Luković 19 (3:3).

Karpoš Sokoli: Perry 7 (5:6), Sokolov 7 (2:4), Penov, Zeković 13 (1:2), Duvnjak 11 (1:2), Vrkić 11 (1:1), Labović 5, Knežević 4, Mack 6 (4:4).

Prosti meti: Krka 14:15, Karpoš Sokoli 14:19.

Trojke: Krka 7:20 (Curry 3, Luković 2, Čebular, Elliot), Karpoš Sokoli 8:26 (Zeković, Duvnjak, Vrkić po 2, Sokolov, Labović).

Osebne napake: Krka 21, Karpoš Sokoli 20.