Liga Telemach: Domžalčani prek Elektre do četrte zaporedne zmage

Domžalski Helios je v četrtem kolu državnega prvenstva premagal Elektro in ohranil stoodstotni niz (69:64).

09. november 2013 23.15

Ljubljana - Košarkarji Heliosa so v destem kolu lige Telemach gostili zadnjeuvrščeno Elektro in jo pričakovano premagali z 69:64.

Vodilni Domžalčani so si do polčasa priigrali dvanajst točk prednosti (38:26), v zelo dobrem položaju so bili tudi pred zadnjo četrtino (57:46), v kateri pa so se prehitro sprostili. Gostje so minuto in 45 sekund pred koncem zaostajali za deset (55:65), vendar so ta zaostanek pred zadnjimi 20 sekundami prepolovili, vendar jim je za preobrat zmanjkalo časa. Pri domačih je največ točk dosegel Đorđe Majstorović (13), pri gostih pa Andrej Podvršnik (16).

»Zadovoljen sem z zmago, še vedno pa ne z igro, saj smo sposobni igrati še precej bolje. Celo tekmo smo vodili, nekajkrat tudi že za 17, 18 točk, pa nato dramatično padli. To je sicer značilno za ekipe s tako mladimi fanti, a te oscilacije nas naslednjič lahko stanejo glave. Zmaga je več kot zaslužena, saj smo bili boljši nasprotnik,« je po četrti zaporedni zmagi povedal domači trener Zmago Sagadin.

Na preostalih tekmah so Hopsi premagali Mariborčane (78:62), Zlatorog je bil boljši od Tajfuna (81:70), Rogaška je prepričljivo porazila Slovan (72:50), Portorož pa je premagal Grosuplje (77:69).