Liga Telemach: Heliosu zgodovinski mestni derbi

Helios Suns so se v osmem kolu DP pomerili z mestnim rivalom Lastovko in ga premagali s 84:67.

12. december 2015 22.53

Domžale - Osmo kolo državnega prvenstva je prineslo zgodovinski dan za Domžale, saj sta se v Hali Komunalnega centra prvič v zgodovini tega tekmovanja pomerila mestna tekmeca Helios in Lastovka. Zmage so se veselili pri Heliosu (84:67), ki ostajajo na prvem mestu prvenstvene lestvice.

Pri Heliosu so hitro odločili tekmo, saj so že v sedmi minuti vodili za deset točk (22:12) in si do polčasa priigrali petnajst točk prednosti (44:29). Gostitelji so tudi po glavnem odmoru nadzorovali potek tekme in v 27. minuti povedli za dvajset (59:39) in visoko prednost zadržali vse do konca.

Pri Heliosu je bil prvi strelec Željko Zagorac, ki je 27 točkam dodal še 7 skokov in 4 podaje, pri Lastovki pa je največ točk dosegel Mensud Julević (18).

»Zaradi veliko odigranih tekem v preteklem tednu sem se kar malce bal tega srečanja. Od samega začetka smo igrali dobro, si že v prvi četrtini priborili 10 točk prednosti, nato še 15. Kljub nekoliko slabši igri v določenih trenutkih zmaga ni bila pod vprašajem niti za sekundo. Vesel sem, da smo minutažo lahko ponudili tudi našim mlajšim košarkarjem, ki so odpočili izkušenejše člane, saj nas že v ponedeljek čaka nova tekma. Nekaj težav smo imeli znova pri skoku v obrambi, na čemer bo potrebno delati, da bo igra potekala še na višjem nivoju. Čestitke igralcem za prikazano. V ponedeljek nas čaka že nov preizkus, na sporedu bo povratna tekma v pokalu Spar,« je po zmagi dejal trener Heliosa Jakša Vulić.

Šenčur je premagal Hopse s 102:89, vendar pa je bila tekma registrirana z rezultatom 20:0 za Šenčur, ker so imeli Hopsi v svojem moštvu premajhno število slovenskih igralcev - po pravilih KZS mora imeti vsaka ekipa na tekmi domačega prvenstva vsaj šest slovenskih igralcev.

Na preostali tekmi je bil Zlatorog boljši od Elektre s 95:58.