Liga Telemach: Krka se je mučila tudi z Elektro

V tekmi 14. kola lige Telemach je novomeška Krka z 81:70 premagala zadnjeuvrščeno moštvo Elektro Šoštanj.

14. januar 2015 23.59
uho/KOŠARKA Krka - Cedevita
Š. Ro., Delo.si, STA
Šoštanj - Državni prvaki iz Novega mesta so se v 14. kolu namučili tudi v Šoštanju, pri zadnjeuvrščeni ekipi lige, ki v sezoni še ni pokusila slasti zmage. V prvem delu si Novomeščani nikakor niso uspeli priigrati prednosti, ki bi jim zagotavljala mirnejše nadaljevanje. Do končnice so jih gostitelji uspešno lovili in ko je tik pred polčasom Luka Lapornik zadel za 35:26, je kazalo, da bo Krka vendarle pobegnila. A želje gostov se niso uresničile, saj je Žiga Zagorc s košem in prostim metom znižal na šest točk.

Nadaljevanje je bilo po okusu Dolenjcev, ki so z delnim izidom 6:0 povedli za 12 točk. Gostitelji pa se niso predali in Sanel Bajramlić je sredi tretje četrtine znižal razliko na enako kot ob polčasu. V zadnji četrtini so gostje vendarle dokazali, da imajo bogate izkušnje iz kakovostnejše lige in trojka Malcolma Raya Armsteada za 61:49 je napovedala, da bodo točke po pričakovanjih osvojili farmacevti. Armstead je nadaljeval razpoloženo in bil glavni akter za vodstvo z 72:58 s čimer se je slavje sredi zadnje četrtine na novomeški klopi že začelo. Armstead je dosegel 19 točk, oziroma skoraj četrtino košev svoje ekipe, prav toliko jih je na nasprotni strani zadel Bajramlić.

»Najpomembnejša je zmaga in s tem nadaljevanje niza zmag. Upam, da je vseh 63 gledalcev, ki so bili na tribuni, odšlo domov zadovoljnih z borbenostjo obeh moštev, dobrimi potezami in številnim napakami. Nekateri moji igralci malce težje sprejemajo obveznosti med tednom, kar je preprosto neverjetno, a se dogaja. Gremo naprej,« je po tekmi povedal trener Krke Aleksandar Džikić.

Liga Telemach, 14. kolo:

Elektra Šoštanj - Krka 70:81 (12:15, 29:35, 48:56)

Dvorana ŠD Šoštanj, gledalcev 100, sodniki: Vučković (Maribor), Špendel (Maribor), Gajšek (Podčetrtek).

Elektra Šoštanj: Kosi 9 (2:2), Špegel, Omladič, Zagorc 3 (1:1), Malus 7 (1:1), Lekič 4, G. Bukovič 4 (2:2), U. Buković 3 (1:2), Bajramlić 19 (1:2), Hasić 14 (2:4), Stropnik, Brčina 7 (2:2).

Krka: Kastrati 9 (1:2), Rojc 7, Wangmene, Armstead 19 (2:2), Mulalić 9, Joksimović 6 (1:1), Booker 11 (4:4), Polutak 4, Zatežić 3, Ritlop 9 (5:6), Lapornik 4 (2:2).

Prosti meti: Elektra 12:17, Krka 14:17.
Met za tri točke: Elektra 10:28 (Bajramlić 4, Malus in Hasić po 2, Kosi in Brčina po 1), Krka 7:18 (Armstead 3, Rojc, Mulalič, Juksimović in Zatežić po 1).
Osebne napake: Elektra 17, Krka 21.