Liga Telemach: Laščani upravičili vlogo favoritov, šok Heliosa

V uvodnem kolu košarkarskega državnega prvenstva je Zlatorog Laško z 59:52 premagal Elektro iz Šoštanja.

20. oktober 2012 21.17
Š. Ro., Delo.si

Laško - Z današnjimi tekmami 1. kola se je začela tudi nova sezona slovenskega košarkarskega prvenstva. Helios je pod vodstvom Zmaga Sagadina doživel presenetljiv porazv Škofji Loki. V novi sezoni lige Telemach za enega od glavnih favoritov za mesta pri vrhu veljajo tudi Laščani, ki so svojo vlogo v prvem dvoboju nove sezone proti tekmecem iz Šoštanja tudi upravičili.

Prva četrtina je bila tako še povsem izenačena. Nobena od ekip si ni priborila več kot dveh ali treh točk naskoka, na prvi odmor pa so z enim košem prednosti le odšli gostje. Podobno je bilo tudi nadaljevanje. Tehtnica se je nagibala zdaj na laško, zdaj na šoštanjsko stran, v 19. minuti pa je kazalo, da bodo gostje tisti, ki bodo po polovici tekme v minimalni prednosti. Toda Danijel Vujasinović je s trojko zaostanek spremenil v vodstvo za 28:26.

Šele nadaljevanje tekme je prineslo prvo večjo prednost Zlatoroga. Predvsem po zaslugi Vujasinovića je bila razlika v 26. minuti osem točk (44:36), četrtino pa so domači dobili za šest točk. A se gostje še niso predali. Simo Atanacković, s 16 točkami je bil najboljši strelec tekme, je tako spet lovil priključek. Vseeno pa Elektra ni mogla priti do preobrata, zadnjič je bila blizu pri zaostanku 52:57 v predzadnji minuti, a je Vujasinović nato s košem za končnih 59:52 odločil tekmo. Ob njem so bili strelsko razpoloženi še Luka Lapornik s 15, Ante Đugum z 12 in Samo Udrih z 11 točkami, pri poražencih pa ob Atanackoviću še David Collins (14) in Mensud Julević (13), piše STA.

Zlatorog Laško - Elektra Šoštanj 59:52 (11:13, 28:26, 46:40)

* Dvorana Tri Lilije, gledalcev 350, sodniki: Gajšek (Trbovlje), Kolar (Ljubljana), Vuga (Izola).
* Zlatorog Laško: Brodnik 2, Lapornik 15 (4:6), Vujasinović 13 (3:4), Ðugum 12 (2:3), Dimec 4, Čigoja 2, Udrih 11 (3:4).
* Elektra Šoštanj: Collins 14 (2:3), Podvršnik 5, Zagorc 2 (0:5), Julevič 13 (2:4), Brčina 2, Atanackovič 16 (5:10).
* Prosti meti: Zlatorog Laško 12:17, Elektra Šoštanj 9:22.
* Met za tri točke: Zlatorog Laško 3:18 (Vujasinović 2, Lapornik), Elektra Šoštanj 7:21 (Julević 3, Atanacković 3, Podvršnik).
* Osebne napake: Zlatorog Laško 28, Elektra Šoštanj 18.
* Pet osebnih: Mučić (33.), Đugum (39.).

Hopsi Polzela - Slovan 72:64 (22:13, 37:36, 55:45)

* Dvorana na Polzeli, gledalcev 300, sodniki: Krejić, Nedović (oba Kranj), Džanan (Moravče).
* Hopsi Polzela: Osolnik 3, Vranjkovič 8 (6:8), Vašl 23 (3:4), Korošec 8, Govc 2, Martin 12 (0:1), Perger 2, Koritnik 5, Hannibal 9 (1:2).
* Slovan: Tomič 4, Mlakar 22 (6:7), Špan 12, Buda 8 (2:3), Paravinja 2, Dimec 12 (2:6), Bratož 4 (4:4).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 10:15, Slovan 14:20.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 8:22 (Vašl 2, Korošec 2, Martin 2, Koritnik, Osolnik), Slovan 4:17 (Mlakar 2, Špan 2).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 20, Slovan 22.
* Pet osebnih: Tomič (39.), Bratož (39.).

Tajfun - Grosuplje 83:75 (21:17, 36:38, 57:58)

* Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 400, sodniki: Poljanšek (Žiri), Česen (Kranj), Zovko (Ljubljana).
* Tajfun: Pelc 14 (4:4), Ferme 12 (1:2), Držić 16 (4:4), Venezia 13 (3:4), Primorac 6 (2:4), S. Sebič 16 (1:3), Zimić 6 (2:6).
* Grosuplje: Antonijevič 11 (5:5), Lobe 10 (2:4), Jeršin 3 (3:4), Dikas 13 (3:6), Trampuš 17 (6:8), Fifolt 6 (2:4), Lozančić 2, Tratnik 11 (1:2), Jerman 2 (2:4).
* Prosti meti: Tajfun 17:27, Grosuplje 24:37.
* Met za tri točke: Tajfun 8:21 (Ferme 3, Držić 2, Venezia 2, S. Sebič), Grosuplje 5:21 (Trampuš 3, Antonijevič).
* Osebne napake: Tajfun 26, Grosuplje 28.
* Pet osebnih: Lozančić (23.), Pelc (37.)

Maribor Messer - Rogaška Crystal 62:63 (18:14, 38:32, 47:52)

* Dvorana Tabor, gledalcev 350, sodniki: Jeršan, E. Javor (oba Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).
* Maribor Messer: Marić 13 (5:7), Gavrič 15, Pelko 14 (5:6), Jovanovič 6, Josipović 10 (6:8), Rizvić 4.
* Rogaška Crystal: Koštomaj 17 (5:6), Horvat 17 (2:2), Barač 2, Klinac 2, Mijović 11 (0:2), Miljkovič 14 (4:5).
* Prosti meti: Maribor Messer 16:21, Rogaška Crystal 11:15.
* Met za tri točke: Maribor Messer 4:18 (Gavrič 3, Pelko), Rogaška Crystal 8:27 (Horvat 5, Koštomaj 2, Mijović).
* Osebne napake: Maribor Messer 22, Rogaška Crystal 17.
* Pet osebnih: /.

LTH Castings Mercator - Helios 83:79 (23:12, 43:33, 58:50)

* Dvorana Poden, gledalcev 100, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Bolka (Brezovica).
* LTH Castings Mercator: Soldo 8, Abramovič 13 (2:3), Demšar 8 (2:2), Čajič 12 (1:2), Primc 6, Kolarevič 11 (1:2), Tomič 25 (5:5).
* Helios: Besedič 13, Ponjavič 2 (2:2), Morina 3 (1:2), Mahkovic 3 (1:1), Hodžič 4, Rebec 11 (3:4), Gačeša 15 (2:4), Hrovat 13 (7:9), Drezga 13, Radulovič 2.
* Prosti meti: LTH Castings Mercator 11:16, Helios 16:22.
* Met za tri točke: LTH Castings Mercator 8:18 (Tomič 2, Primc 2, Demšar 2, Abramovič, Čajič), Helios 7:25 (Besedič 3, Rebec 2, Gačeša, Drezga).
* Osebne napake: LTH Castings Mercator 25, Helios 24.
* Pet osebnih: Čajič (40.).