Liga Telemach: Slovan prekinil negativni niz

Po zmagi Slovana po 5. kolu lige Telemach ni več neporaženih ekip, niti tistih, ki še niso okusile slasti zmage.

17. november 2012 21.43
Š. Ro., Delo.si, STA
Grosuplje - V 5. kolu lige Telemach so tudi košarkarji Slovana dosegli prvo zmago. Ljubljančani so zmagali v gosteh pri novincu v elitni druščini Grosupljemu, ki tako ostaja pri eni zmagi in štirih porazih.

Slovan je prekinitev negativnega niza po tihem napovedal že prejšnji teden na tekmi proti Tajfunu, ki jo je izgubil v izdihljajih. Ključni mož je bil Željko Zagorac, za katerega je bila tekma danes šele druga v tej sezoni, podobno kot pred tednom dni pa je bil med najboljšimi posamezniki na parketu. Tokrat je 31-letni krilni center (204 cm) dosegel 21 točk in zbral šest skokov.

Košarkarji Zlatoroga so dosegli četrto zmago, drugo na domačem parketu in z njo vsaj delno izbrisali velik črn madež iz prejšnjega domačega nastopa proti Mariboru Messerju, ki je Tri lilije zapustil s 26 točkami prednosti. Tudi tokrat so zvesti gledalci za zmago trepetali vse do zadnjih minut. Za Rogaško Crystal je to drugi zaporedni poraz, potem ko je ligo Telemach začela s tremi zmagami.

Maribor Messer ostaja na vrhu lige Telemach. Tajfun na drugi strani je doživel drugi poraz v treh srečanjih pred domačimi gledalci, skupno prav tako tretjega, tako da je z izkupičkom 2-3 zdrsnil v spodnji del razpredelnice. Potem ko so bili Mariborčani v Šentjurju tri četrtine tekme popolni gospodarji, je v zadnjih desetih minutah eksplodiral 29-letni center Šentjurja Ivan Držić in praktično sam skoraj poskrbel za epični preobrat. V zadnjih četrtini je namreč dosegel kar 17 točk.

Druga zaporedna zmaga je košarkarje Heliosa pripeljala do izkupička 3-2 in jih popeljala v zgornji del lestvice lige Telemach. Enako število zmag in porazov imajo tudi košarkarji iz Šoštanja, le da je bil to zanje prvi poraz po treh zmagah v nizu.

Zlatorog - Rogaška Crystal 89:84 (19:22, 45:40, 67:63)

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 350, sodniki: Krejić (Kranj), Gajšek (Trbovlje), Džanan (Moravče).
* Zlatorog: Brodnik 6 (2:3), L. Lapornik 7 (1:2), Vujasinović 5 (3:4), Dimec 5 (1:2), M. Lapornik 9 (6:6), Čigoja 11, Udrih 13 (3:4), Đugum 13 (5:5), Mučič 20 (2:2).
* Rogaška Crystal: Jotić 14 (2:2), Koštomaj 10 (4:6), Horvat 12 (2:2), Barać 14 (6:8), Petrović 3 (1:2), Mijović 16 (4:7), Miljković 9 (3:4), Smajlović 6 (4:7).
* Prosti meti: Zlatorog 23:28, Rogaška Crystal 26:38.
* Met za tri točke: Zlatorog 6:22 (Udrih 2, Mučič 2, Čigoja, M. Lapornik), Rogaška Crystal 6:20 (Jotić 2, Horvat 2, Mijović 2).
* Osebne napake: Zlatorog 29, Rogaška Crystal 24.
* Pet osebnih: Čigoja (38.), Đugum (39.).

Grosuplje - Slovan 67:77 (20:15, 43:36, 53:55)

* Dvorana Brinje, gledalcev 600, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Česen (Kranj), Bolka (Brezovica).
* Grosuplje: Erčulj 3, Antonijević 9 (4:4), Lobe 7 (1:1), Jeršin 3, Mulalič 5, Fifolt 4 (2:2), Lozančić 2 (2:2), Tratnik 14 (2:4), Miljković 12 (0:2), Jerman 8.
* Slovan: Tomić 6 (2:2), Mlakar 9 (2:4), Špan 13 (3:5), Zagorac 21 (3:4), Paravinja 7 (3:3), Dimec 8 (0:1), Petrović 13 (3:5).
* Prosti meti: Grosuplje 11:15, Slovan 16:24.
* Met za tri točke: Grosuplje 4:20 (Mulalič, Jeršin, Antonijević, Erčulj), Slovan 3:16 (Petrović 2, Mlakar).
* Osebne napake: Grosuplje 26, Slovan 20.
* Pet osebnih: Trampuš (37.).

Tajfun - Maribor Messer 71:73 (17:22, 29:41, 42:60)

* Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 300, sodniki: Majkič (Hrastnik), Zovko (Ljubljana), Nedović (Kranj).
* Tajfun: Pelc 11 (0:3), M. Sebič 7 (5:5), Ferme 7 (2:2), Držić 20 (5:5), Venezia 12, Primorac 9 (5:6), S. Sebič 5.
* Maribor Messer: Marić 11 (3:4), Pelko 11 (3:4), Jovanović 15, Jereb 1 (1:4), Josipović 10 (2:4), Šarkinović 13 (2:2), Rizvić 12 (4:4).
* Prosti meti: Tajfun 17:21, Maribor Messer 15:22.
* Met za tri točke: Tajfun 10:28 (Držić 5, Venezia 2, Ferme, Pelc, S. Sebič), Maribor Messer 8:18 (Jovanović 5, Marić 2, Šarkinović).
* Osebne napake: Tajfun 22, Maribor Messer 22.
* Pet osebnih: Marić (37.)

Helios - Elektra 76:73 (15:19, 39:41, 52:54)

* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 400, sodniki: Lovšin, E. Javor (oba Ljubljana), Rener (Koper).
* Helios: Besedič 4, Morina 21 (2:3), Mahkovic 5, Fon 3, Rebec 5, Majstorovič 8 (0:1), Močnik 4, Hrovat 15 (6:8), Drezga 6 (1:2), Radulovič 5 (3:4).
* Elektra: Collins 12 (2:3), Rizman 2, Podvršnik 15 (4:6), Zagorc 11 (3:4), Julević 15 (1:2), Brčina 3, Lekić 2, U. Bukovič 7 (5:5), Atanacković 6.
* Prosti meti: Helios 12:18, Elektra 15:20.
* Met za tri točke: Helios 6:18 (Drezga, Hrovat, Rebec, Fon, Mahkovic, Morina), Elektra 6:16 (Podvršnik 3, Zagorc 2, Brčina).
* Osebne napake: Helios 22, Elektra 24.
* Pet osebnih: Atanacković (40.), Podvršnik (40.).

Grosuplje - Triglav 56:63 (16:16, 33:33, 42:50)

* ŠD Brinje, gledalcev 50, sodnika: Radelja (Črnomelj), Turk (Preserje).
* Grosuplje: Grobiša 2 (2:2), Kastelic 7 (2:4), Gjerkeš 14 (2:2), Škof 19 (5:6), Lešek 4 (0:2), Vene 2 (0:2), Bajrektarevič 8.
* Triglav: Zdolšek 6 (4:4), Đurič 6 (2:2), Jelenc 23 (3:4), Jakovina 7, Špacapan 2, Žibert 7 (4:4), Hafner 2 (2:2), Piršič 9 (7:8).
* Prosti meti: Grosuplje 11:20, Triglav 22:24.
* Met za tri točke: Grosuplje 5:23 (Bajrektarevič 2, Škof 2, Kastelic), Triglav 3:11 (Jelenc 2, Jakovina).
* Osebne napake: Grosuplje 23, Triglav 21.
* Pet osebnih: /.

LTH Castings Mercator - Hopsi Polzela 97:74 (23:19, 42:40, 76:57)

* Dvorana Poden, gledalcev 250, sodniki: Poljanšek (Žiri), Jovanović, U. Kolar (oba Ljubljana).
* LTH Castings Mercator: Soldo 8, Abramovič 23 (1:2), Demšar 5 (0:2), Omanović 3, Čajič 11, Bošnjak 6, Primc 4, Kolarevič 10 (2:6), Tomič 20 (4:4), Sarajlija 7 (2:2).
* Hopsi Polzela: Govedič 2, Osolnik 10 (1:2), Vranjkovič 18 (6:8), Vašl 19 (2:2), Korošec 9 (1:2), Martin 3 (3:4), Perger 4, Koritnik 3, Hannibal 6 (2:2).
* Prosti meti: LTH Castings Mercator 9:16, Hopsi Polzela 15:20.
* Met za tri točke: LTH Castings Mercator 12:24 (Abramovič 6, Čajič 3, Sarajlija, Demšar, Omanović), Hopsi Polzela 5:20 (Korošec 2, Osolnik, Vašl, Koritnik).
* Osebne napake: LTH Castings Mercator 20, Hopsi Polzela 21.