Liga Telemach: v polfinale še Hopsi in Helios

Hopsi s Polzele so na tretji tekmi četrtfinala premagali Zlatorog z 61:55, Helios pa Rogaško z 82:75.

08. maj 2014 19.45
Košarka
Š. Ro., Delo.si, STA

Polzela - V ligi Telemach sta se Krki in Union Olimpiji v polfinalu pridružili še dve moštvi. Med najboljšo četverico so se danes  najprej prebili Hopsi s Polzele, ki so na tretji četrtfinalni tekmi z 61:55 premagali Zlatoro. Na drugem četrtfinalnem obračunu je Helios na tretji tekmi serije z 82:75 premagal Rogaško.

V polfinalu se bodo Hopsi pomerili z Novomeščani, Helios pa z Olimpijo. Prva polfinalna obračuna bosta v torek, 13. maja.

»Jagoda« poskrbel za polfinale

V moštvu Hopsov je bil tako kot že nekajkrat v tej končnici znova ključni mož izkušeni Goran Jagodnik, ki je v dvoboju s še s soimenjakom - Goranom Jurakom v dresu Laščanov, pokazal zbranost v pravih trenutkih in poskrbel za napredovanje.

Zlatorog je imel v prvem polčasu pobudo na igrišču, a gostitelji so ves čas držali priključek in niso dovolili pobega. Do polčasa so nadoknadili zaostanek in poskrbeli za napet zaključke tekme. Domači navijači so trepetali vse do konca, saj so se Jagodniku zatresle roke, ko je poldrugo minuto pred koncem zgrešil za tri točke. Na drugi strani je bil minuto pred koncem za tri uspešen Jurak, ki je zaostanek gostov znižal na 56:53. Laščani so bili v naletu, ko je Milan Milošević s polaganjem za 56:55 zadel 40 sekund pred koncem.

A tekmo je odločil najbolj izkušeni košarkar Hopsov in tudi slovenske lige Jagodnik, ki je dvajset sekund pred koncem najprej le zadel za tri točke in s svojo 13. točko na tekmi najprej postavil izid 59:55 ter bil nato uspešen še iz prostih metov za končnih 61:55.

Domžalčani odbili vse napade

Na drugem četrtfinalnem obračunu so Domžalčani zmagali povsem zasluženo. Vseh štirideset minut so bili boljši tekmec na parketu Komunalnega centra, vprašanje zmagovalca pa so v večji meri odločili že v prvih dvajsetih minutah.

Z agresivno obrambo in raznovrstno igro v napadu so razorožili goste iz Rogaške Slatine, ki so v Domžale pripotovali z vsega desetimi igralci, in si ob glavnem odmoru priigrali devetnajst točk prednosti. V nadaljevanju so prednost rutinirano zadržali; Rogaška je v 36. minuti prišla na 72:63, vendar je Helios zlahka odbil napad in zanesljivo prišel do zmage.

Pri Heliosu je imelo pet igralcev dvomestno število točk - Matic Rebec 18 točk, 5 podaj, 10 prejetih osebnih napak, Gregor Hrovat 17 točk, pri Rogaški pa je največ točk dosegel Sandi Čebular (16).

Liga Telemach, četrtfinale:

Hopsi Polzela - Zlatorog 61:55 (15:19, 27:31, 43:40)

Dvorana na Polzeli, gledalcev 900, sodniki: Boltauzer, Špendl (oba Maribor), Škrbec (Kranj).
Hopsi Polzela: Mulalić 11 (2:3), Jagodnik 15 (6:6), Wangmene 8 (4:8), Vašl 10 (4:4), Godler 7 (1:2), Atanacković 6 (2:2), Gabriel 4.
Zlatorog: Jurak 6 (0:4), Samojlovič 8 (0:2), Jovanović 13, Dimec 2, Milošević 19 (4:5), Marasovič 3 (1:2), Abramovič 2, Mitrović 2.
Prosti meti: Hopsi Polzela 19:25, Zlatorog 5:13.
Met za tri točke: Hopsi Polzela 4:24 (Godler 2, Mulalić, Jagodnik), Zlatorog 8:28 (Jovanović 3, Jurak 2, Samojlovič 2, Milošević).
Osebne napake: Hopsi Polzela 19, Zlatorog 21.
 Pet osebnih: /.

Helios - Rogaška 82:75 (23:13, 49:30, 67:50)

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 500, sodniki: Petek (Maribor), E. Javor (Ljubljana), Rener (Koper).
Helios: Ponjavić 7 (0:2), Marić 11, Mahkovic 12 (1:2), Rebec 18 (7:9), Majstorović 13 (1:3), Morina 2, Hrovat 17 (4:6), Boltić 2 (2:2).
Rogaška: Brkić 6 (2:2), Jotić 1 (1:2), Pelko 1 (1:2), Koštomaj 10, Nikolič 10 (3:4), Čebular 16 (5:9), Mijović 13 (1:2), Miljković 13 (3:6), Smajlović 3 (1:2), Cmerešek 2 (2:2).
Prosti meti: Helios 15:24, Rogaška 19:31.
Met za tri točke: Helios 9:23 (Hrovat 3, Marić 3, Ponjavić, Mahkovic, Rebec), Rogaška 6:15 (Mijović 2, Koštomaj 2, Nikolič, Čebular).
Osebne napake: Helios 31, Rogaška 27.
Pet osebnih: Mahkovic (36.), Majstorović (38.), Pelko (40.), Čebular (40.).