Madžari v mariborskem kotlu padli v zadnji četrtini

V majici slovenske košarkarske vrste je Goran Dragić prispeval dve točki, precej učinkovitejši je bil Luka Dončić (18).

05. avgust 2017 00.15

Maribor - Slovenski košarkarji so se v drugem pripravljalnem dvoboju pred septembrskim eurobasketom veselili druge zmage. Potem ko so uvodoma odpravili univerzitetno zasedbo Rusije, so bili danes v mariborskem kotlu dvorane Tabor, v kateri se je zbralo kakih 2500 privržencev, v okviru pokala Adecco s 84:64 boljši od Madžarov, a so njihov odpor strli šele v zadnjih desetih minutah. Na glavni odmor sta namreč moštvi odšli poravnani, po treh četrtinah pa so bili gostitelji zgolj pet točk spredaj.

Madžari - brez vodilnega zvezdnika Adama Hange - so bili še v 27. minuti točko spredaj (52:51), šele tedaj so se izbranci selektorja Igorja Kokoškova vendarle predramili in vzeli škarje in platno v svoje roke. V drugem polčasu sploh ni stopil na parket vodilni zvezdnik Goran Dragić, ki se je - skupaj z Žanom Markom Šiškom - izbrani vrsti pridružil nazadnje, v prvem polčasu pa se je ustavil pri dveh točkah. Precej bolj razigran je bil najstniški fenomen Luka Dončić, ki je večino od 18 točk (zmogel je še devet skokov) vpisal že v prvi četrtini, Gašper Vidmar je dodal 13, Klemen Prepelič pa 10 točk.

Ključen je bil začetek zadnje četrtine, v katerem se je Slovencem posrečil izjemen delni izid 16:0. Poraženci so bili sicer boljši pri metih z razdalje, saj so vpisali deset trojk, domača vrsta šest, glavnino Dončić (štiri, dve je dodal Prepelič). Jutri se bosta v dvorani Tabor udarili reprezentanci Češke in Madžarske, medtem ko Slovence drugi izziv čaka v nedeljo, ko bodo nasproti ob 20.15 stali Čehi, ki so nekoliko zahtevnejši izziv od današnjih nasprotnikov, a prav tako ne bodo nastopili popolni - zraven namreč ni prvega asa Jana Veselyja

SLOVENIJA : MADŽARSKA 84:64 (60:55, 38:38, 19:17)

Dvorana Tabor, gledalcev 2500, sodniki Zupančič, Mauer, Pohleven (vsi Slovenija).

Slovenija: Rebec 6 (2:4), Dragić 2, Nikolić 4, Prepelič 10 (4:6), Murić 7 (3:3), Blažič 6 (2:2), Vidmar 13 (5:7), Hrovat 2, Dimec 8 (2:2), Čančar 8 (2:2), Dončić 18.

Madžarska: Allen 13 (1:2), Keller 3 (1:2), Wittmann 13, Vojvoda 15 (2:2), A. Toth 2, Ferencz 10, Perl 8.

Prosti meti: Slovenija 20:26, Madžarska 4:6.

Met za dve točki: Slovenija 23:37, Madžarska 15:38.

Trojke: Slovenija 6:20 (Dončić 4, Prepelič 2), Madžarska 10:26 (Vojvoda 3, Wittmann 3, Ferencz 2, Allen 2).

Skoki: Slovenija 35 (24 + 11), Madžarska 34 (16 + 18).

Osebne napake: Slovenija 12, Madžarska 28.