Morgan ni prezgodaj mislil na Dalmacijo

Košarka: V 7. kolu Fibine lige prvakov je Petrol Olimpija prišla do druge zmage in prepustila zadnje mesto Poljakom.

06. december 2017 07.00

Ljubljana – »Poskusili bomo doseči drugo zmago v Fibini ligi prvakov, toda v mislimi smo že pri petkovi tekmi lige ABA z Zadrom,« so prostodušno priznali košarkarji Petrola Olimpije pred sinočnjim dvobojem s poljsko Roso Radomom. Začeli so, kot da so v Dalmaciji tudi že z vsemi udi, toda v nadaljevanju so zaigrali bolje in slednjič dosegli cilj.

Derbi zadnjeuvrščenih v skupini C se kljub energičnosti ne bo vpisal med lepotice tekmovanja. Neprivlačnih je bilo predvsem uvodnih deset minut soočenja, v katerih sta obe moštvi imeli veliko prometa, a malo zaslužka, in zmogli le po deset točk. Pri Ljubljančanih je skoraj vse (8) dosegel center Jordan Morgan, ki je vlekel, dokler si niso naravnali rok njegovi zunanji soigralci. Po dveh zaporednih trojkah Domna Lorbka je Petrol Olimpija že lažje zadihala, saj je v obrambi ohranila ustrezno ostrino. Po zadnjem vodstvu gostov z 12:10 je v 16. minuti prišla do prednosti 29:18, ki bi jo lahko z dodatnim kančkom zbranosti oplemenitila.

Ob polčasu je krepko izstopal Jordan z 12 točkami in 9 skoki, prvič v sezoni pa je nekaj minut (11) odigral rekonvalescent Jan Barbarič in vsaj malo razbremenil Jana Špana. Slednji je moral po vnovični poškodbi Talorja Battla, ki bo počival štiri tedne, še enkrat prevzeti večjo organizatorsko vlogo, čeprav išče konstantno formo iz uvodnih mesecev tekmovanj. Poskusi širitve nabora dejavnih košarkarjev pa so v glavnem puščali negativne posledice na rezultat. Po vodstvu z 42:27 in 55:44 so Ljubljančani popustili v napadu in še bolj v obrambi, kar so gostje z branilcem Kevinom Punterjem in krilom Michalom Sokolowskim na čelu izkoristili. Približali so se na pet točk, zmanjkalo pa jim je znanja za popoln zasuk.

Zato pa je nekaj minut boljše igre zadostovalo slovenskim prvakom, da so si priigrali visoko prednost 73:55 v 34. minuti, za katerega je bil najzaslužnejši Morgan (na koncu za dve točki 9:13 in skokov 14). Čim je za nekaj trenutkov sedel na klop, da bi zajel sapo, pa je Olimpijina igra izgubila potrebno konkretnost. Poljaki so si z nizom 15:2 povrnili upanje, toda pri 75:70 so tudi Olimpijini košarkarji uvideli, da je bilo dovolj šale. Lorbek (za tri 4:6) je s svojo četrto trojko prekinil juriš tekmecev in po madridskem uspehu nad Estudiantesom je tudi Ljubljana videla zmago v LP.

»Zadovoljen sem s prikazano energijo in igro v obrambi. Ni mi pa všeč, da popustimo, ko smo na pravi poti. Grenak priokus nam ostaja zaradi prve četrtine in padca po visokem vodstvu. Vesel sem, da se je vrnil Barbarič, a danes smo za nekaj časa izgubili Bojana Radulovića,« je poudaril Olimpijin trener Gašper Okorn, Jordan Morgan pa pristavil: »Dosegli smo pomemben uspeh. Zdaj moramo ohraniti tekmovalni naboj, s katerim bi lahko osvojili eno od prvih štirih mest v skupini in se uvrstili v izločilni del LP.«

Petrol Olimpija : Rosa Radom 80:72 (61:53, 34:25, 10:10)

Dvorana Tivoli, gledalcev 700, sodniki Šulga (Ukr), Clivaz (Švi) in Manos (Grč).
Petrol Olimpija: Špan 10 (2:2), Badžim 6, Hrovat 11 (3:3), Bubnić 5, Morgan 21 (3:4) - prva peterka; Barbarič 3 (1:2), Radulović, Oliver 12 (3:8), Lorbek 12, Jurček; Rosa Radom: Szymkiewicz 4, Punter 14 (0:1), Sokolowski 14 (4:4), Auda 17 (4:5), Zajcev 14 (1:2) - prva peterka; Piechowicz, Witka, Bojanowski, Zegzula, Szymanski 5, Harrow 4.
Met za dve: Petrol Olimpija 19:33 (58 %), Rosa Radom 24:46 (52 %); za tri: Petrol Olimpija 10:26 (38 %), Rosa Radom 5:23 (22 %); skoki: Petrol Olimpija 36 (28+8), Rosa Radom 38 (27+11).

Drugi pari v skupini C – Strasbourg : Banvit 87:72 (Vidmar 18 točk in 10 skokov za Banvit), Estudiantes – Umana Venezia in Bayreuth – AEK danes; vrstni red: Umana Venezia 5:1, Strasbourg 5:2 Banvit 4:3, Estudiantes, Bayreuth in AEK po 3:3, Petrol Olimpija 2:5, Rosa Radom 1:6.