NBA: 23 točk Dragiča za zmago Houstona

Košarkar Goran Dragič je bil v noči s sobote na nedeljo prvi strelec Houstona, ki je v gosteh porazil New Jersey.

11. marec 2012 09.04

New Jersey - V severnoameriški ligi NBA je bilo ponoči odigranih devet dvobojev, tudi tisti med New Jersey Nets in Houston Rockets, ki ga je zaznamoval Goran Dragič.

Slovenec je bil s 23 točkami najzaslužnejši za zmago gostov in je dobro izkoristil visoko minutažo (37 minut), ki mu je je namenil trener Kevin McHale, potem ko ni mogel računati na Kyla Lowryja. »Dobro sem igral, super! Dobro sem se počutil na igrišču. Imel sem na voljo veliko minut. Čakal sem na tiste odprte mete in jih zadeval. Trener mi je povedal, da sem dobro vodil tekmo. A ne smemo se pri tem ustaviti. Že jutri nas čaka naslednja tekma. Igramo proti Clevelandu in treba se je boriti naprej,« je Dragič svoje misli že usmeril proti prihajajoči tekmi.

Moštvo Houstona je zahvaljujoč včerajšnji zmagi (112:106) prekinilo niz petih zaporednih porazov, v zahodni konferenci pa so trenutno na sedmem mestu, ki prinaša nastope v končnici.

Košarkarji Miamija so po podaljšku premagali Indiano (93:91), junak srečanja je bil Dwayne Wade (28), ki je zadel met za zmago le 0,1 sekunde pred iztekom tekme. Do nove zmage je prišla tudi Oklahoma, ki je na domačem igrišču visoko odpravila Charlotte (122:95) in se utrdila na prvem mestu zahodne konference.

Izidi:

New Jersey Nets - Housto Rockets 106:112 (Goran Dragić: 37 min, 23 točk, 5 skokov, 8 podaj za New Jersey)

Washington Wizards Portland Trail Blazers 99:110

Detroit Pistons - Toronto Raptors 105:86

Miami Heat - Indiana Pacers 93:91 (podaljšek)

Chicago Bulls - Utah Jazz 111:97

Oklahoma City Thunder - Charlotte Bobcats 122:95

Minnesota Timberwolves - New Orleans Hornets 89:95

Phoenix Suns -: Memphis Grizzlies 98:91

Golden State Warriors - Dallas Mavericks 111:87