NBA: brata Dragić poražena iz Portlanda (VIDEO)

Ob porazu Phoenixa z 87:108 proti Portlandu je Goran Dragić dosegel devet točk, njegov brat Zoran pa dve.

06. februar 2015 09.08
Suns Trail Blazers Basketball
Š. Ro., Delo.si

Portland - Košarkarji moštva Phoenix Suns so v severnoameriški košarkarski ligi izgubili v gosteh pri Portland Trail Blazers, ki so bili bili boljši s 108:87. Na tekmi sta zaigrala oba slovenska brata Dragić. Goran Dragić je v 33 minutah na parketu prispeval devet točk, pet podaj in tri skoke, Zoran Dragić je v dveh minutah pod obročema dal dve točki.

Najboljši strelec Sonc je bil z 18 točkami Markieff Morris, Eric Bledsoe jih je dal 17. Phoenix je sicer že v prvem polčasu zaostajal za 19 točk, a se v tretji četrtini vrnil v igro. Usodne so bile zlasti izgubljene žoge, kar osem so jih zagrešili v prvi četrtini. Ob polčasu je bil rezultat le 46:35, kar je najnižji izid ob polčasu za Sonca v tej sezoni. Ko so v tretji četrtini le nekoliko popravili vtis, jih je zaustavila še grda poškodba Alexa Lena.

Portland jih je nato povozil v zadnji četrtini. Blestel je LaMarcus Aldridge, z 19 točkami in 13 skoki je dosegel rekordni 220. dvojni dvojček za moštvo. Nicolas Batum je dodal še točko več, Robin Lopez, ki je z zlomljeno roko manjkal na zadnjih 23 obračunih, je na svoji drugi tekmi po vrnitvi dal 11 košev in 12 skokov.

Phoenix je vpisal še tretji zaporedni poraz, na lestvici zahodne konference pa je s statistiko 28 zmag in 23 porazov na osmem mestu, kar mu še zagotavlja nastop v končnici prvenstva.

Košarkarji Sacramento Kings so doma izgubili proti Dallas Mavericks z 78:101, slednji pa so bili uspešni tudi brez zvezdniškega igralca, Nemca Dirka Nowitzkega, ki je počival za naslednje tekme. Dallas je namreč igral sedmo tekmo v zadnjih desetih dneh. Tekmo v Sacramentu si je ogledalo 16.993 gledalcev, najboljši strelec pa je bil Monta Ellis z 21 točkami.

Tyson Chandler je dodal 16 točk in ujel prav toliko odbitih žog, Barea in Devin Harris sta dosegla vsak po 15 točk, Richard Jefferson jih je dodal 14. Za Sacramento je DeMarcus Cousins prispeval 23 točk in 11 skokov, ekipa pa je izgubila drugo zaporedno tekmo in že 10. od enajstih. Rudy Gay je dodal 11 točk in devet skokov, kralji pa so izza črte za tri točke zgrešili kar 18 od 21 poskusov.

Na preostalih dveh tekmah so Charlotte Hornets doma premagali Washington Wizards s 94:87, Cleveland Cavaliers pa so bili doma boljši od Los Angeles Clipppers s 105:94.