NBA: Cleveland previsoka ovira za Dragićevo Vročico (VIDEO)

Goran Dragić je v več kot 33 minutah in pol na parketu prispeval 11 točk, tri skoke, šest asistenc in eno ukradeno žogo.

31. oktober 2015 08.15
BKN-MIAMI-HEAT-V-CLEVELAND-CAVALIERS
J. P., Delo.si

Cleveland - Po uvodni zmagi nad Charlottom (104:94) so morali košarkarji Miamija v drugem dvoboju nove sezone lige NBA na gostovanju priznati premoč finalistu minule izvedbe Clevelandu, ki je bil boljši s 102:92. Gostitelji so si spodobnih šest točk zaloge zagotovili že v uvodnem delu, nato pa jim prednost ni več spolzela iz rok.

Takoj po glavnem odmoru je Vročica zaostanek resda stalila na -3, bliže pa ni mogla priti, ravno obratno: v začetku zadnjega dela je Cleveland z delnim izidom 7:0 naskok povečal celo na neulovljivih 20 točk, tedaj dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Pri gostiteljih sta daleč najbolj izstopala krilna igralca LeBron James, ki je prispeval kar 29 točk (met za dve 13:17), in Kevin Love z dvojnim dvojčkom za 24 točk in kar 14 skokov.

Domači so pošteno preskakali (49:38) tekmece, pri katerih je bil s 25 točkami še najbolj pri metu Dwyane Wade. Več kot 33 minut in pol, kar je bila druga največja minutaža v moštvu (za Hassanom Whitesidom), pa je na parketu prebil tudi slovenski as Goran Dragić, ki do glavnega odmora ni bil učinkovit, saj ni iz štirih poskusov niti enkrat zadel, v nadaljevanju pa se je le umiril in prispeval 11 točk (prosti meti 4:4, za dve 2:6, trojke 1:3), tri skoke, šest asistenc in eno ukradeno žogo.

Pri Miamiju so prav vsi člani začetne peterke prispevali dvomestno število točk, zdaj pa varovance trenerja Erica Spoelstre v noči na ponedeljek čaka domača tekma s trenutno najslabšim moštvo zahodne konference Houstonom. Cleveland je na domačem parketu izgubil le enega od zadnjih 21 dvobojev, ko je imel v postavi oba glavna zvezdnika - Jamesa in Bosha. Še zanimivost: da sta bila oba na parketu istočasno kot Wade, se je nazadnje, pred sinočnjim obračunom, zgodilo še v času, ko so vsi trije nosili majico Miamija.

IZIDI LIGE NBA

Cleveland Cavaliers : Miami Heat 102:92 (Goran Dragić 11 točk, 3 skoki, 6 asistenc, 1 ukradena žoga v 34 minutah)

Orlando Magic : Oklahoma City Thunder 136:139 - po podaljšku

Philadelphia 76ers : Utah Jazz 71:99

Boston Celtics : Toronto Raptors 103:113

Detroit Pistons : Chicago Bulls 98:94 - po podaljšku

Atlanta Hawks : Charlotte Hornetts 97:94

Milwaukee Bucks : Washington Wizards 113:118

San Antonio Spurs : Brooklyn Nets 102:75

Denver Nuggets : Minnesota Timberwolves 78:95