NBA: Cousins prehitel sireno za zmago nad Phoenixom (VIDEO)

Košarkarji Phoenixa so izgubili v Sacramentu s 83:85. Goran Dragić je dosegel 13 točk, Zoran ni igral.

09. februar 2015 08.43
APTOPIX Suns Kings Basketball

Sacramento - Košarkarji Phoenixa so ponoči gostovali v Sacramentu in po napeti končnici izgubili s 83:85. Junak je bil DeMarcus Cousins, ki je v zadnjem napadu prehitel sireno (v zgornjem videu).

Gostitelji so vseskozi narekovali ritem in po prvi četrtini vodili za osem (26:18), ob polčasu pa za šest (48:42). Phoenix je pred zadnjo četrtino zaostajal že za štirinajst (59:73), vendar pa se pod vodstvom Isaiaha Thomasa in po njegovem nizu devetih zaporednih točk izenačil na 81:81.

V napeti končnici je naprej Markieff Morris zadel za vodstvo Phoenixa s 83:81, nato pa je stvari v svoje roke vzel Cousins in izenačil na 83:83, v zadnjem napadu pa zadel prek Markieffa Morrisa za slavje Sacramenta.

»V tej sezoni smo že vsaj trikrat izgubili na takšen način, to bomo morali popraviti. A treba je priznati, da je bil odličen met,« je dejal Thomas, ki je bil s 26 točkami prvi strelec Phoenixa. Med njegovimi soigralci je dvomestno število točk presegel le še Goran Dragić s 13 točkami (za dve 6-11, za tri 0-2, prosti meti 1-2), ki jim je dodal še 5 podaj in 3 ukradene žoge. Njegov brat Zoran ni dobil priložnosti.

Na drugi strani je pri domačih izstopal DeMarcus Cousins z 28 točkami in 12 skoki, Ben McLemore je prispeval 13 točk.

Memphis premagal Atlanto

Memphis Grizzlies so ponoči premagali najboljšo ekipo vzhodne konference Atlanto (94:88).

Grizliji so tekmo odločili v zadnjih treh minutah, ko so pri izidu 86:86 dosegli šest zaporednih točk in Atlanti prizadejali deseti poraz v sezoni.

Pri Memphisu je bil prvi strelec Mike Conley z 21 točkami, Beno Udrih je dodal 6 točk (za dve 2-5, trojke 0-2), 3 podaje in skok. Pri Atlanti je bil najbolj razpoložen Jeff Teague z 22 točkami.

Preminil Dean Smith

V 83. letu starosti je umrl legendarni ameriški košarkarski trener Dean Smith, ki je bil vrsto let trener univerze v Severni Karolini, leta 1976 pa je bil tudi selektor ameriške reprezentance, ki je na olimpijskih igrah v Montrealu osvojila zlato medaljo.

Smith je med drugim treniral tudi legendarnega Michaela Jordana, ki ga je označil za svojega drugega očeta: »On je bil zame več kot košarkarski trener. Bil je moj mentor, moj učitelj, moj drugi oče. Vedno je bil tam, ko sem ga potreboval. Poleg košarke me je veliko naučil tudi o življenju,« je o Smithu zapisal Jordan.