NBA: Dragić ob zmagi Miamija izenačil osebni rekord v končnici

Miami je po podaljšku dobil tekmo drugega kroga proti Torontu (102:96), Goran Dragić je bil s 26 točkami prvi strelec tekme.

04. maj 2016 09.32
BKN-SPO-MIAMI-HEAT-V-TORONTO-RAPTORS---GAME-ONE
M. Ž.
M. Ž.

Toronto - Košarkarji Miamija so na prvi tekmi drugega kroga končnice po podaljšku premagali Toronto s 102:96.

Najboljši strelec tekme je bil Goran Dragić, ki je s 26 točkami izenačil osebni rekord v končnici (za dve 7-16, trojke 3-4, prosti meti 3-5), v svojo statistiko pa je vpisal še 6 skokov in 2 podaji. Pri zmagi je imel pomembno vlogo tudi Dwyane Wade, ki je 7 izmed svojih 24 točk dosegel v podaljšku.

Tekma v Torontu je bila izjemno izenačena, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot deset točk prednosti. Prva četrtina se je končala z izidom 18:18, ob polčasu pa je bilo 43:41 za Toronto.

V tretji četrtini se je razigral Dragić in dosegel 10 izmed 27 točk Miamija, gostje pa so imeli pred zadnjimi dvanajstimi minutami prednost petih točk (68:63).

Vročica je na začetku zadnje četrtine vodila tudi za deset (75:65), vendar pa se je Toronto vrnil in na izjemen način izsilil podaljšek. Domači so imeli za zadnji napad na voljo 3,3 sekudne in so žogo podali Kylu Lowryju, ta pa je zadel s sredine igrišča in poskrbel za izjemno navdušenje v dvorani Air Canada Centre.

A v podaljšku so več pokazali gostje, pri katerih je Wade dosegel 7 točk, več kot vsa domača ekipa (7:6), s čimer je tehtnico prevesil na stran Miamija.

Golden State na pol poti do konferenčnega finala

Branilci naslova Golden State Warriors so na drugi tekmi drugega kroga še drugič premagali Portland (110:99). Bojevniki so na tekmi že zaostajali za 17 točk, nato pa uprizorili preobrat in po zaslugi zadnje četrtine, v kateri so dosegli 21 točk več od gostov (34:21), tekmo uspešno pripeljali h koncu.

Pri domačih je bil najboljši strelec Klay Thompson s 27 točkami, Draymond Green je dodal 17 točk, 14 skokov, 7 podaj in 4 blokade.

Pri gostih je bil najbolj razpoložen Damian Lillard s 25 točkami.