NBA: Phoenix brez Dragića do poraza v Indiani

V ligi NBA je sinoči moštvo Phoenix Suns z 91:97 izgubilo proti Indiana Pacers. Goran Dragić ni igral.

29. december 2012 07.04
Suns Pacers Basketball
Š. Ro., Delo.si

Indiana - Moštvo slovenskega košarkarja Gorana Dragića Phoenix Suns je v ligi NBA sinoči vpisalo nov poraz, že četrtega o vrsti in sedmega zaporednega v gosteh. Tokrat so z 91:97 izgubili na gostovanju pri Indiani, ki je sicer vpisala že 17. zmago v tej sezoni.

Dragić zaradi nerodnega padca na tekmi proti New Yorku tokrat ni igral. Uspešno ga je sicer nadomestil Sebastian Telfai, ki je dosegel 19 točk in šest podaj, a to ni zadostovalo za novo zmago Phoenixa. Indiana je sicer po prvem polčasu vodila za 14 točk, nato pa v drugem delu izjemno slabo metala, vseeno pa Sonca njihovih napak niso znala izkoristiti.

V vrstah Indiane je blestel George Hill, ki je dosegel 22 točk (9 od 13 metov). Tyler Hansbrough je s klopi prispeval 12 točk. Pri Phoenixu je bil uspešen še Marcin Gortat s15 točkami in 10 skoki.

Na zahodu so neverjeten niz zmag nadaljevali Los Angeles Clippers in proti Utah Jazz (116:114) vpisali že 16. zaporedno zmago. Čeprav so v tretji četrtini zaostajali že za 19 točk, je znova niti v svoje roke prevzel Chris Paul in pripravil preobrat. Dosegel je 29 točk in šest podaj, ob tem pa zadel ključno trojko za zmago.

Aktualni prvaki lige NBA Miami Heat so doživeli hladen tuš na gostovanju v Detroitu. Domača ekipa je zvezdniško moštvo z LeBronom Jamesom na čelu premagala s 109:99. V vrstah Miamija, ki je igral brez suspendiranega Dwyana Wada, sta večino točk prispevala James (35) in Chris Bosh (28). Will Bynum pa je za domačo ekipo prispeval 25 točk in 10 asistenc.

Moštvo New York Knicks je izgubili v gosteh pri najslabšem moštvu lige Sacramento Kings, ki je slavilo s 106:105. Z 18 točkami je bil najboljši strelec nekdanjega moštva slovenskega reprezentanta Bena Udriha Sacramenta Marcus Thornton, kratkohlačniki pa so ostali brez zmage, kljub 28 točkam J.R. Smitha, ki je na prejšnji tekmi s Phoenixom s prekrškom zaustavil Gorana Dragića, ki si je po nerodnem padcu na bok obtolkel kolk, zapestje in hrbet.

V San Antoniu so domače ostroge odpravile Houston Rockets. Izkazala se je udarna trojka Tim Duncan, Tony Parker in Manu Ginobili. Slednji košarkarji so sami dosegli 84 točk. Parker je v statistiko vpisal 31 točk in 10 podaj, Duncan je dosegel 30 točk in pet skokov, Ginobili pa se je veselil osebnega rekorda sezone s 23 točkami. V vrstah Houstona je bil najboljši strelec James Harden s 33 točkami, Chandler Parsons jih je dodal 24, Jeremy Lin pa je vpisal 21 točk za Houston.

V Dallasu je domače moštvo Mavericks izgubilo že petič zapored, kljub vrnitvi nemškega zvezdnika Dirka Nowitzkija. Nemec je izpustil začetek sezone zaradi operacije kolena, na prvi domači tekmi pa je dal pet točk v 17 minutah igre. Pri gostujočem moštvu Denver Nuggets, ki je slavilo s 106:85, je Danilo Gallinari s 39 točkami dosegel najboljši izkupiček v karieri v ligi NBA.