NBA: Dragić pomagal prekiniti črni niz Phoenixa

V ligi NBA je tokrat Phoenix prišel do visoke zmage nad Portlandom, Milwaukee je po podaljšku klonil proti prvaku.

22. november 2012 09.04
Trail Blazers Suns Basketball
Š. Ro., Delo.si

Phoenix - Slovenski reprezentant Goran Dragić je ponoči v ligi NBA odigral eno ključnih vlog pri visoki domači zmagi Phoenix Suns proti Portland Trail Blazers (114:87). Ljubljančan je prispeval 15 točk, bil dejaven podajalec z osmimi podajami ter vpisal še dva skoka in tri ukradene žoge v 27 minutah.

Marcin Gortat je za Phoenix prispeval 22 točk in sedem skokov, Markieff Morris je dodal 19 točk in sedem skokov. Damien Lillard pa je dal 24 točk za Portland.

Tako je Phoenix po teh zaporednih porazih vendarle prekinil črni niz. Sonca so tokrtat vodila vso tekmo in si pred zadnjo četrtino že priigrala več kot 20 točk prednosti.

»Ob tej zmagi vendarle ne smemo biti preveč vzhičeni. Portland ni prikazal svoje najboljše igre,« je svoje soigralce po tekmi prizemljil Gortat.

Prvak klonil šele po podaljšku

Beno Udrih je z Milwaukeejem po podaljšku izgubil v gosteh proti Miamiju (113:106). Slovenski košarkar je igral 17 minut, v tem času pa je vpisal šest točk, tri podaje in dva skoka.

Zvezdnik Miamija LeBron James je v statistiko tekme vpisal 28 točk, 10 skokov in osem podaj, enak izkupiček 28 točk je imel tudi Dwyane Wade. Izkazal se je tudi Chris Bosh s 24 točkami in 18 skoki. Najboljša strelca pri gostih sta bila John Henson (17 točk, 18 skokov) in Brandon Jennings (19 točk).