NBA: Dragić pri zmagi nad Detroitom izgubil zob (VIDEO)

Košarkarji Miamija so na svoji predzadnji tekmi rednega dela premagali Detroit z 99:93. Goran Dragić je dosegel 16 točk.

13. april 2016 07.52
13. april 2016 08.16
NBA/

Detroit - Košarkarji Miamija so ponoči gostovali v Detroitu in zmagali z 99:93 in s tem ohranili možnost za osvojitev prvega mesta v jugovzhodni divizjii.

Pri Miamiju je bil najbolj razpoložen Joe Johnson s 25 točkami, Luol Deng jih je prispeval 17, Goran Dragić pa 16 (za dve 8-13, trojke 0-2), 5 skokov in 4 podaje. Pri Detroitu je bil prvi strelec Kentavious Caldwell-Pope s 17 točkami.

Slovenski reprezentant je v prvem polčasu ostal brez zoba, potem ko ga je v obraz zadel Spencer Dinwiddie. Na srečo je Dragić le odvrgel svoj zob in nadaljeval z igro, po tekmi pa je povedal: »Izbil mi je enega izmed umetnih zob. To se mi je zgodilo že drugič v sezoni in sodniki niso piskali prekrška,« je pojasnil »Gogi«, ki je na Twitterju zapisal: »Bolje izgubiti zob kot tekmo«.

Tekma v Detroitu je bila vseskozi izenačena, saj si nobeni ekipi ni uspelo priboriti več kot devet točk prednosti. Vročica je tekmo odločila v zadnji četrtini, ko je Joe Johnson pri izidu 79:78 dosegel osem zaporednih točk (87:78), domači pa niso več ogrozili njene zmage.

Miami je z 48 zmagami in 33 porazi na tretjem mestu vzhodne konference, pred njim sta Toronto (55-26) in Cleveland (57-24).

Redni del lige NBA se bo končal v noči s srede na četrtek. Gorana Dragića in druščino za konec čaka dvoboj z Bostonom. Ta je trenutno na petem mestu, v kolikor pa bo izgubil z Miamijem, bo nazadoval na šesto in se v prvem krogu končnice pomeril prav z moštvom s Floride.

Indiana porazila Newyorčane

Indiana Pacers so bili na domači tekmi boljši od New York Knicks s 102:90 in so si zagotovili sedmo mesto v vzhodni konferenci.

Pri domačih sta bila najboljša strelca Paul George in George Hill z 19 točkami, pri gostih pa Derrick Williams z 21 točkami. Saša Vujačić je tekmo začel v prvi postavi New Yorka in v 22 minutah dosegel 4 točke (za dve 2-5, trojke 0-3), tem pa dodal še 6 podaj in 4 skoke.