NBA: Dragićev Miami pa še kar melje vse pred seboj (VIDEO)

Košarkarska Vročica je bila na gostovanju uspešnejša tudi od tekmeca za izločilne boje Milwaukeeja (106:88).

09. februar 2017 08.07
Heat Bucks Basketball

Miami - Košarkarji Miamija v ligi NBA ne poznajo poraza na že zadnjih dvanajstih zaporednih tekmah, vseeno pa še niso ulovili mest, ki zagotavljajo napredovanje v izločilne boje. Trenutno namreč s 23 zmagami zasedajo deseto mesto na razpredelnici vzhodne konference, za osmouvrščenim Detroitom pa zaostajajo za dve zmagi. Sinoči so na gostovanju odpravili ravno neposrednega tekmeca in soseda na lestvici, v dvorani BMO Harris Bradley Center so bili od Milwaukeeja uspešnejši s 106:88, že desetič zapovrstjo pa dosegli vsaj 100 točk.

Vseh dvomov o zmagovalcu je bilo konec že v uvodni četrtini. Vročica je začela poletno in pobegnila s kar 17:2 (!), ko so se gostitelji predramili, pa je bilo zanje že prepozno. Ob polčasu je bilo 11 točk razlike, ki je nato do začetka zadnjega dela poskočila že na +20, v končnici je Miami dvoboj le še varno pospravil pod streho. Pri zmagovalcih je vnovič izstopal center Hassan Whiteside z dvojnim dvojčkom za 23 točk (met iz igre 10:12) in 16 skokov, pri poražencih (za katere je prvič v sezoni po poškodbi zaigral Khris Middleton) pa Grk Giannis Antetokounmpo z 22 točkami.

Vnovič je standardni delež prispeval tudi ljubljanski as Goran Dragić, ki je na parketu prebil 34 minut in pol, v tem času pa prispeval 16 točk (prosti meti 2:3, za dve 7:11, trojke 0:2), sedem asistenc, štiri skoke in dve ukradeni žogi, v isti sapi pa si je privoščil tudi pet izgubljenih žog. Zdaj zasedbo Miamija v noči na soboto čaka gostovanje pri Brooklynu, ki je z zgolj devetimi zmagami z naskokom najmanj prepričljiva zasedba lige v tej sezoni. V zadnjih 23 dvobojih je bila uspešna enkrat samkrat.

Do zelo udobne domače zmage nad Jezerniki iz Los Angelesa (121:102) se je dokopal tudi Detroit, ki se tako še naprej uspešno oklepa osmega mesta na razpredelnici vzhodne konference, tokrat pa je drobec priložnosti za dokazovanje dobil tudi Beno Udrih. V štirih minutah v igri ni prispeval točke (met za dve 0:2), zato pa dve asistenci, medtem ko Saša Vujačič ob domačem porazu New Yorka proti moštvu Los Angeles Clippers (115:119) ni sodeloval.

IZIDI LIGE NBA

Milwaukee Bucks : Miami Heat 88:106 (Goran Dragić 16 točk, 7 asistenc, 4 skoki, 2 ukradeni in 5 izgubljenih žog v 34 minutah)

Detroit Pistons : Los Angeles Lakers 121:102 (Beno Udrih 2 asistenci in 1 izgubljena žoga v 4 minutah)

New York Knicks : Los Angeles Clippers 115:119 (Saša Vujačič ni igral)

Indiana Pacers : Cleveland Cavaliers 117:132
Philadelphia 76ers : San Antonio Spurs 103:111
Atlanta Hawks : Denver Nuggets 117:106
Brooklyn Nets : Washington Wizards 110:114
Memphis Grizzlies : Phoenix Suns 110:91
Minnesota Timberwolves : Toronto Raptors 112:109
New Orleans Pelicans : Utah Jazz 94:127