NBA: Dragićev Miami zapravil nemogoče (VIDEO)

Košarkarji Houstona kot zadnji v izločilne boje, slovo Kobeja Bryanta, Bojevniki potrdili rekord s 73. zmago.

14. april 2016 08.42
SPO-BKO-BKN-MIAMI-HEAT-V-BOSTON-CELTICS

Boston - Košarkarji Miamija so redni del sezone lige NBA zapečatili s porazom, na gostovanju so z 88:98 pokleknili pred Bostonom, vseeno pa v izločilne boje štartajo kot najboljša zasedba jugovzhodne divizije in kot tretjeuvrščeno moštvo zahodne konference, kar jim je omogočil sinočnji poraz Atlante proti Washingtonu.

Kot da Vročica ne bi želela zmagati! Prvo četrtino je namreč dobila s sanjskih 35:13 (!), do glavnega odmora zalogo še rahlo oplemenitila na +24, nato pa popolnoma odpovedala. V tretjem delu je dosegla piškavih pet točk (vse je, s trojko in metom za dve, prispeval Joe Johnson), gostitelji pa so zmogli neverjeten delni izid 20:0 (!) in se ji že povsem prilepili za ovratnik.

V zadnjem delu se je trend nadaljeval, izid je bil nazadnje izenačen na 69:69, a je Boston vnovič vpisal sprva deset, nato pa šest točk zapovrstjo in tako dokončal veličasten zasuk za 48. zmago v sezoni, s katero pa - kljub enakemu izkupičku - Miamija ni prehitel. Zdaj ga na prvi stopnički izločilnih bojev čaka Atlanta, medtem ko se bodo sinočnji poraženci pomerili s Charlottom, vse štiri ekipe so končale s po 48 zmagami in 34 porazi.

Pri zmagovalcih je bil z 21 točkami kljub slabemu metu iz igre (le 4:15) najučinkovitejši Isaiah Thomas, ki si je še v prejšnji sezoni delil Phoenixovo garderobo tudi s slovenskim asom Goranom Dragićem, ki se sinoči ustavil pri 18 točkah (za dve 9:15, trojke 0:1), dodal pa še dva skoka, tri asistence in eno ukradeno žogo v 33 minutah na parketu. Še po točko več sta zmogla Johnson in Hassan Whiteside, točko manj pa Dwyane Wade.

Bojevniki potrdili rekord

Košarkarji Golden Stata, branilci šampionskih prstanov, pa so v zadnjem poskusu zadali še zadnji udarec zlati generaciji Bikov iz Chicaga izpred dveh desetletij, na čelu katere je bil tedaj veliki Michael Jordan. Bojevniki so s sinočnjim gladkim skalpom Memphisa s 125:104 vpisali že rekordno 73. zmago v sezoni in so zdaj sami na vrhu lestvice uspešnosti v zgodovini NBA. »Rekordi so za to, da se jih podira. Čestitam Golden Statu za čudovito sezono. Ekipa igra všečno, dopadljivo, komaj že čakam, da vidim, kaj bo dosegla v končnici,« je branilcem naslova, pri katerih je z neverjetnimi 46 točkami, od tega kar desetimi trojkami in metom za dve 5:5, vnovič izstopal Stephen Curry, polaskal Jordan.

Rekorden izplen Bojevnikov. Foto: Thearon W. Henderson/AFP.

Houston ujel zadnji vlak

Kot zadnji je končnico ujel Houston, ki je s suvereno domačo zmago s 116:81 nad Sacramentom odbil napad edinga izzivalca Utaha, ki so mu zmago pripisali kar vnaprej (a se nato do nje niti ni dokopal), saj je gostoval pri najslabšem moštvu konference, LA Lakers. V zmagovalni zasedbi je bil neustavljiv James Harden s kar 38 točkami (prosti meti 7:8, za dve 8:17, trojke 5:10), ki je ob tem poudaril: »Številni so nam pisali misleč, da ne bomo videli izločilnih bojev, zdaj pa smo tu.«

James Harden je bil neustavljiv. Foto: Stacey Revere/AFP.

IZIDI LIGE NBA

Boston Celtics : Miami Heat 98:88 (Goran Dragić 18 točk, 2 skoka, 3 podaje, 1 ukradena žoga v 33 minutah)
Brooklyn Nets : Toronto Raptors 96:103
Charlotte Hornets : Orlando Magic 117:103
Chicago Bulls : Philadelphia 76ers 115:105
Cleveland Cavaliers : Detroit Pistons 110:112 - po podaljšku
Dallas Mavericks : San Antonio Spurs 91:96
Houston Rockets : Sacramento Kings 116:81
Milwaukee Bucks : Indiana Pacers 92:97
Minnesota Timberwolves : New Orleans Pelicans 144:109