NBA: Dragićeva Vročica v zadnjih treh minutah do zmage (VIDEO)

Zlati slovenski košarkar Goran Dragić je k uspehu Miamija nad Utahom (84:74) prispeval 18 točk.

11. november 2017 08.00

Utah - Košarkarji Miamija so očitno ponovno ujeli zmagovalni ritem, saj so v ligi NBA sinoči zmagali drugič zapovrstjo in tretjič v zadnjih štirih obračunih, vselej na gostovanju. Domače dvorane niso videli že pet zaporednih dvobojev in je ne bodo niti prihodnjič, jutri zvečer bodo namreč serijo gostovanj zapečatili v Detroitu, ki zaseda drugo mesto na razpredelnici vzhodne konference in bo zahteven zalogaj tudi zato, ker je v zmagovalnem ritmu - štiri tekme zapovrstjo je namreč že neporažen.

Sinoči je bila Vročica v dvoboju preobratov s 84:74 prepričljivejša od Utaha, ki je moral sedmič v sezoni in že četrtič zaporedoma na kolena. Začetek je bil po domačih notah, po izenačenju na 18:18 pa je za kratko pobudo prevzel Miami, toda le do sredine druge četrtine. Tedaj je Jazz premaknil v prestavo višje, na glavni odmor odnesel udobnih 12 točk naskoka in dišalo je že po tem, da je odpor gostov strt. A ni bilo tako: Vročica je strnila obrambo in v tretjem delu dovolila nasprotniku doseči pičlih osem točk, tako da sta v zadnjo četrtino moštvi odšli poravnani (57:57). Utah je nazadnje vodil pri 74:71, nato pa do konca dvoboja debele tri minute ni več dosegel točke, zmagovalci so z zaključnim delnim izidom kar 13:0 dvoboj vendarle uspešno spravili pod streho.

Pri Miamiju je bil z 21 točkami najučinkovitejši branilec Dion Waiters, center Hassan Whiteside je ob osmih točkah zmogel kar 20 skokov, standardni delež pa je prispeval tudi zlati Goran Dragić, ki se je ustavil pri 18 točkah (prosti meti 3:3, za dve 6:13, trojke 1:4), treh asistencah, dveh skokih in eni pridobljeni žogi, si je pa v 33 minutah na parketu privoščil tudi pet napak. V tej sezoni Ljubljančan sicer povprečno dosega po 20 točk na dvoboj. Pri poražencih, ki so bili zgolj tretjinsko (!) uspešni pri metu iz igre, sta še največ pokazala rezervist Rodney Hood z 19 točkami - trojke je sicer metal 1:9 - in francoski center Rudy Gobert z dvojnim dvojčkom za po 12 točk in skokov.

IZIDI LIGE NBA

Utah Jazz : Miami Heat 74:84 (Goran Dragić 18 točk, 3 podaje, 2 skoka, 1 ukradena in 5 izgubljenih žog v 33 minutah)

Detroit Pistons : Atlanta Hawks 111:104
Boston Celtics : Charlotte Hornets 90:87
Chicago Bulls : Indiana Pacers 87:105
Oklahoma City Thunder : Los Angeles Clippers 120:111
Phoenix Suns : Orlando Magic 112:128
San Antonio Spurs : Milwaukee Bucks 87:94
Portland San Antonio : Brooklyn Nets 97:101