NBA: Durant že 30. zapored s +25

V ligi NBA so sinoči košarkarji Oklahome s 131:102 premagali Los Angeles Lakers. Kevin Durant in Russel Westbrook 29 točk.

14. marec 2014 07.23
NBA/
Š. Ro., Delo.si

Oklahoma City - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so ponoči odigrali tri tekme. Oklahoma City Thunder je na krilih izjemnih Kevina Duranta in Russella Westbrooka, oba sta prispevala po 29 točk, pod domačima obročema premagala Los Angeles Lakers s 131:102.

Za Duranta je bila to že 30. tekma zapovrstjo, na kateri je dosegel več kot 25 točk. Daljši niz je doslej uspel le Michaelu Jordanu, ko je v sezoni 1986/87 več kot 25 točk dosegel na 40 tekmah.

Westbrook je za zmago, s katero so se oddolžili za zadnji poraz, dodal še devet podaj in trikrat ukradel žogo. Pri Jezernikih je Jodie Meeks vpisal 19 točk.

Košarkarji Chicago Bulls so na domačem parketu premagali Houston Rockets s 111:87. Biki so serijsko zadevali mete za tri točke (14:24), Houston, ki je sicer po statistiki najboljši v metih z razdalje, jih je dosegel le pet v 26 poskusih. Najboljši strelec pri Chicagu je bil Mike Dunleavy z 21 točkami, vse pa je dosegel v drugem polčasu. Pred tem je zaradi udarca nad oko potreboval zdravniško pomoč. Kirk Hinrich je dosegel 19 točk, Jeremy Lin pa je bil prvi strelec Houstona z 21 točkami.

Atlanta Hawks je bila boljša od Milwaukee Bucks s 102:97. Kyle Korver je kar sedem od svojih 15 točk dosegel v zadnjih dveh minutah in Atlenti pomagal do zmage. Ekipa je bila uspešna drugič zapored, potem ko je izgubila kar 14 od zadnjih 16 tekem.

Košarkarji Oklahome (48 zmag, 17 porazov) so na drugem mestu zahodne konference lige NBA in imajo en poraz več od vodilne ekipe Zahoda San Antonio Spurs. Phoenix Suns Gorana Dragića (36 zmag, 28 porazov), ki je imel prost večer, je na devetem mestu, tik pod osmerico, ki napreduje v končnico prvenstva. Los Angeles Lakers pa je z Utah Jazz povsem na repu lestvice Zahoda.

V vzhodni konferenci sta si vodilni ekipi Indiana (47 zmag, 17 porazov) in branilci naslova iz Miamija (44 zmag, 18 porazov) že zagotovili mesto v končnici.