NBA: Durant zrežiral zmago Oklahome nad Memphisom

Košarkarji Oklahome so dobili prvi obračun konferenčnega polfinala zahodne konference proti Memphisu (93:91).

06. maj 2013 01.16
NBA/

Oklahoma - Košarkarji Oklahome so na prvem polfinalnem obračunu zahodne konference gostili Memphis in ga premagali s 93:91.

Junak domače zmage je bil Kevin Durant s 35 točkami, 15 skoki in 6 podajami, ki je v četrti četrtini prispeval šest izmed zadnjih sedmih zadetih košev iz igre svojega moštva, vključno z metom za vodstvo z 91:90. Memphis bi v zaključku tekme lahko izsilil podaljšek, a je Quincy Pondexter zadel le enega izmed treh prostih metov.

Gostje so bolje začeli tekmo in po uvodnih dvanajstih minutah vodili s 16:14, zelo izenačena je bila tudi druga četrtina, po kateri so bili v prednosti domači (47:46). Po odmoru so imeli več od igre košarkarji Memphisa, ki so tretjo četrtino dobili za deset (27:17), nato pa je sledil strelski pohod Kevina Duranta. Ta je svoje moštvo držal v igri za zmago in enajst sekund pred koncem zadel za vodstvo z 91:90, ki ga Oklahoma ni izpustila iz rok.

»Izkazali smo se v obrambi, nato pa sem želel žogo čim prej prenesti na drugo stran igrišča in si izboriti dober položaj za met, saj so nasprotniki znani po odlični obrambi. Ko sem ga našel, sem vrgel na koš in z božjo pomočjo tudi zadel,« je svojo zadnjo akcijo komentiral Durant.

Med njegovimi soigralci je bil zelo razpoložen tudi Kevin Martin s 25 točkami in 7 skoki, pri Memphisu pa sta bila najučinkovitejša Marc Gasol (20 točk) in Zach Randolph (18).

Naslednja tekma med Oklahomo in Memphisom bo v noči s torka na sredo.

Indiana v gosteh do prve zmage

New York Knicksi so se pred domačimi gledalci pomerili z Indiano, ki je slavila s 102:95 in v zmagah povedla z 1:0. Za »Kratkohlačnike« je bila usodna neučinkovita igra v drugi in tretji četrtina, v katerih so dosegli 21 točk manj od nasprotnikov (38:59), tako da Newyorčanom ni pomagalo tudi nekoliko boljših zadnjih dvanajst minut dvoboja (30:21).

Pri Indiani sta največ točk dosegla David West (20) in Paul George (19), pri New Yorku pa je bil v ospredju Carmelo Anthony s 27 točkami, 11 skoki in 5 podajami.

New York bo gostil tudi drugo tekmo, ki bo v torek, 7. maja.

Jamesu izročili prestižno nagrado

Košarkar Miamija LeBron James, ki je bil proglašen za najkoristnejšega igralca rednega dela, je danes v Miamiju tudi uradno prejel prestižno nagrado (njegov zahvalni govor si lahko ogledate v spodnjem videu).

James je s tem postal šele peti košarkar v zgodovini lige z vsaj štirimi tovrstnimi priznanji, potem ko je to pred njim uspelo Wiltu Chamberlainu (4), Billu Russllu (5), Michaelu Jordanu (5) in Kareemu Abdulu-Jabbarju (6).

Izmed teh igralcev se le James in Russell lahko pohvalita s tem, da sta ta naziv prejela kar štirikrat v petih letih. James si je to priboril v sezonah 2008/09, 09/10, 2011/12 in 2012/13, Russell pa 1960/61, 61/62, 62/63 in 64/65.

Brooklyn odpustil Carlesima

Pri moštvu Brooklyn Nets so se po izločitvi iz končnice odločili, da končajo sodelovanje z glavnim trenerjem P.J. Carlesimom.

Zdaj že nekdanji trener Brooklyna je moštvo prevzel konec decembra lani, potem ko je moral klop zaradi slabih rezultatov zapustiti Avery Johnson. Netsi so na zadnjih 54 tekmah vknjižili 35 zmag in 19 porazov in se že v svoji prvi sezoni po selitvi iz New Jerseyja uvrstili v končnico. V prvem krogu so se pomerili s Chicagom, ki je serijo dobil s 4:3.

Polfinale konferenc

Zahod

Oklahoma City Thunder (1) - Memphis Grizzlies (5) 93:91 (14:16, 33:30, 17:27, 29:18) /1:0/

Vzhod

New York Knicks (2) - Indiana Pacers (3) 95:102 (27:22, 19:30, 19:29, 30:21) /0:1/