NBA: Ellis prekinil zmagoviti niz Portlanda

Dallas Mavericks so z zmagovitim metom Monte Ellisa premagali Portland Trail Blazers (108:106).

08. december 2013 09.15
NBA/

Portland - Vodilno moštvo zahodne konference, Portland Trail Blazers, je proti Dallasu prekinilo niz štirih zaporednih zmag (106:108).

Dvoboj Portlanda in Dallasa je bil izjemno izenačen, saj sta se ekipi osemnajstkrat izmenjali v vodstvu, poleg tega pa je bil rezultat tudi dvanajstkrat poravnan. V končnici je domačin Damian Lillard s trojko izid izenačil na 106:106, Dallasu pa je za zadnji napad ostalo le 1,9 sekunde. A gostje niso potrebovali več časa, saj so vzeli minuto odmora in žogo izvajali na nasprotnikovi polovici, kjer je odgovornost za met prevzel Monta Ellis in zadel za končnih 108:106 (odločilni met si lahko ogledate v spodnjem videu).

»Zmagovito akcijo si je danes dopoldne zamislil trener Rick Carlisle. Nismo pričakovali, da jo bomo morali uporabiti, a smo jo. To, kar ste videli, je bila naša prva možnost, če pa bi bil sam dobro pokrit, bi žogo poskušali podati Vincu Carterju ali Joseju Calderonu. Na srečo smo izkoristili že prvo možnost in zmagali,« je dejal Monta Ellis.

Pri Dallasu je bil najboljši strelec Dirk Nowitzki z 28 točkami, Monta Ellis jih je dodal 22. Pri Portlandu se je najbolj izkazal Damian Lillard z 32 točkami.

Portland navkljub porazu ostaja na prvem mestu v zahodni konferenci (17 zmag in 4 porazi), na drugem je San Antonio (15:4) in tretjem Oklahoma City (14:4), Dallas je šesti (13:8).

Prva zmaga Indiane v San Antoniu po letu 2002

Indiana Pacers so prvič po letu 2002 zmagali na težkem gostovanju pri ekipi San Antonio Spurs (111:100), s čimer so gostje preknili niz enajstih zaporednih porazov proti »Ostrogam«.

Indiana si je ključno prednost izborila v tretji četrtini, ki jo je dobila z izidom 35:17, tako da je imela pred odločilnimi dvanajstimi minutami visoko prednost 22 točk (87:65).

Največ zaslug za zmago Indiane je imel Paul George z 28 točkami, 6 podajami in 4 skoki, izkazala sta se tudi Roy Hibbert in Luis Scola (oba po 12 točk in 10 skokov). Pri San Antoniu je bil najboljši strelec Kawhi Leonard z 18 točkami.

Miami prekinil niz dveh zaporednih porazov

Branilci naslova iz Miamija so po dveh zaporednih porazih tokrat prepričljivo premagali Minnesoto s 103:82. Gostje so tekmo odločili v drugi četrtini, ko so ob zaostanku s 26:27 »pobegnili« z delnim izidom 23:7 (49:34), vodstva pa niso več izpustili iz rok.

Pri Miamiju je največ pokazal LeBron James z 21 točkami, 14 skoki in 8 podajami, pri Minnesoti pa Kevin Martin z 19 točkami in Nikola Peković z 18 točkami in 12 skoki.

Miami je s 15 zmagami in 5 porazi na drugem mestu v vzhodni konferenci, pred njim je le Indiana (18:2).