NBA: fantastičen večer Phoenixa in 32 točk Gorana Dragića

Sonca so vpisala že 44. zmago, šesto zaporedno, v tej sezoni lige NBA, Memphis Bena Udriha pa je potegnil kratko.

29. marec 2014 09.05
BKN-NEW-YORK-KNICKS-V-PHOENIX-SUNS
J. P., Delo.si

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so vse bližje končnici lige NBA, pred domačimi navijači v US Airways Centru so se namreč veselili že šeste zaporedne zmage, tokrat so s kar 112:88 spravili na kolena nekdanje moštvo Bena Udriha New York Knicks. Večji del prednosti so si zagotovili že do glavnega odmora (62:40), do konca pa so jo le še rutinirano zadržali in celo malenkostno oplemenitili.

Junak 44. zmage Sonc v sezoni je bil kajpak spet slovenski reprezentant Goran Dragić, ki se je - ob odličnem metu - ustavil šele pri 32 točkah (prosti meti 5:7, za dve 6:8, trojke 5:9), dodal pa je še dva skoka in štiri asistence v 32 minutah na parketu. Phoenix je tehtnico na svojo stran nagnil s kar 14 zadetimi trojkami in mnogo boljšim skokom (razmerje kar 56:37). »Generalno gledano je bila to naša najboljša predstava v sezoni,« se je smejalo trenerju Jeffu Hornaceku.

Njegovi varovanci so dobro zaustavili najnevarnejšega tekmečevega napadalca Carmela Anthonyja, ki ni bil pri metu, vseeno pa je v 40 minutah prispeval 21 točk (iz igre 8:20), še slabše pa se je izkazal Timothy Hardaway Jr., ki je, denimo, trojke metal zgolj 1:7.

Manj uspešen pa je bil Memphis, ki je moral na gostovanju priznati premoč Golden Statu (93:100), ki se je - prvič po sezoni 1976/77 - veselil že 45. zmage v tem tekmovalnem ciklu. Najzaslužnejši zanjo je bil Stephen Curry s 33 točkami (pet trojk) in osmimi podajami, pri poražencih pa je izstopal Zach Randolph z 21 točkami (za dve 10:16). Beno Udrih je resda bil v postavi poražencev, a na parket ni stopil.

IZIDI LIGE NBA

Phoenix Suns : New York Knicks 112:88 (Goran Dragić 32 točk, 4 podaje, 2 skoka in 2 ukradeni žogi v 32 minutah)
Golden State Warriors : Memphis Grizzlies 100:93 (Beno Udrih ni igral)
Washington Wizards : Indiana Pacers 91:78
Toronto Raptors : Boston Celtics 105:103
Orlando Magic : Charlotte Bobcats 110:105 (podaljšek)
Detroit Pistons : Miami Heat 78:110
Brooklyn Nets : Cleveland Cavaliers 108:97
Minnesota Timberwolves : Los Angeles Lakers 143:107
Chicago Bulls : Portland Trail Blazers 74:91