NBA: Grizliji ustavili Westbrooka za domačo zmago (VIDEO)

Košarkarji Memphisa so bili na domačem parketu s 100:92 boljši od Oklahome. Beno Udrih je dosegel 5 točk.

04. april 2015 07.27
04. april 2015 07.56
Thunder Grizzlies Basketball

Memphis - Košarkarji Memphisa so v noči s petka na soboto gostili Oklahomo in jo premagali s 100:92.

Glavna naloga gostiteljev je bila ustaviti izjemnega Russlla Westbrooka, ki je po All-Star vikendu dosegel kar osem trojnih dvojčkov. Memphis je v prvi četrtini to nalogo opravil slabo, saj je Westbrook dosegel dvanajst točk in imel ključno vlogo pri vodstvu Oklahome s 26:24.

Pri Memphisu so v nadaljevanju dvoboja za pokrivanje Westbrooka zadolžili Jeffa Greena, kar se jim je močno obrestovalo, saj je zvezdnik Oklahome v preostalih treh četrtinah dosegel vsega šest točk. Memphis je drugo četrtino dobil za osem in ob glavnem odmoru vodil s 55:49.

Oklahoma se je v tretji četrtini še enakovredno borila z domačini in slabih pet minut pred koncem poskrbela za zadnje izenačenje (66:66), nato pa je Memphis pobegnil z devetimi zaporednimi točkami in imel pred četrto četrtino osem točk naskoka (77:69), kar je zadostovalo za miren zaključek in 52. zmago v sezoni.

Pri Memphisu je bil prvi strelec Green z 22 točkami, Marc Gasol jih je dosegel 19, Beno Udrih pa je v slabih 18 minutah prispeval 5 točk (za dve 2-3, trojke 0-2, prosti meti 1-2) in 2 skoka.

Pri Oklahomi je bil najučinkovitejši Enes Kanter s 24 točkami, Westbrook je tekmo končal z 18 točkami, 7 podajami in 7 skoki.

Boston zapravil možnost za skok na osmo mesto

Boston Celtics so ponoči izgubili proti Milwaukeeju s 101:110, s čimer so zapravili možnost, da z osmega mesta vzhodne konference izrinejo Miami.

Milwaukee je tekmo odločil v tretji četrtini, v kateri je ob zaostanku s 55:56 pobegnili z delnim izidom 18:2, izid četrtine je bil 36:23.

Prvi strelec Milwaukeeja je bil O.J. Mayo s 24 točkami, pri Bostonu pa Isaiah Thomas s 23 točkami.

Boston z današnjim porazom ostaja na devetem mestu (34-42), osmouvrščeni Miami (34-41), ki ima tekmo manj, pa bo v noči s sobote na nedeljo gostoval v Detroitu.