NBA: Iguodala s trojko poskrbel za zmago »Bojevnikov« v Atlanti

Golden State Warriors so premagali Atlanto s 101:100 in zabeležili osmo zaporedno zmago, New York je izgubil v Houstonu.

04. januar 2014 08.34
Knicks Rockets Basketball

Atlanta - Košarkarji Golden Stata so v severnoameriški ligi NBA v dveh dneh porazili dve izmed treh najboljših moštev Vzhoda. Potem ko so bili včeraj boljši od Miamija, so danes premagali še Atlanto, pri čemer je zmagovito trojko dosegel Andre Iguodala ob zvoku sirene za 101:100 (v zgornjem videu).

»Bojevnikom« je pred zadnjimi 6 minutami in 48 sekudami tekme kazalo zelo slabo, saj so zaostajali za petnajst točk (76:91), 32,3 sekunde pred iztekom rednega dela pa za štiri (96:100). Sledil je koš Stephena Curryja, nato pa so gostitelji zapravili svoj napad in nasprotnikom ponudili možnost, da odločijo tekmo. Golden State je to tudi storil in s trojko Andreja Iguodale dobil še osmo zaporedno tekmo.

Pri gostih je bil najboljši strelec David Lee s 23 točkami, Stephen Curry je dodal 22 točk, 9 podaj in 8 skokov. Pri domačih je največ točk dosegel Pero Antić (16), njegov soigralec Kyle Korver pa je še na 102. zaporedni tekmi zadel vsaj eno trojko.

V vzhodni konferenci je na prvem mestu Indiana (25:6), drugi Miami (24:8) in tretja Atlanta (18:15), medtem ko je na Zahodu prvi Portland (26:7), Golden State pa je šesti (22:13).

Houston porazil New York

New York Knicks so bili znova neuspešni na gostovanju v Houstonu (100:102), kjer so nazadnje zmagali 18. novembra 2004 (zadnji napad New Yorka si lahko ogledate v zgornjem videu).

Kratkohlačniki so si ob koncu tekme privoščili veliko napako, saj so pred zadnjimi 22 sekundami žogo v svoji posesti, vendar se je J.R. Smith odločil za hiter met in zgrešil. Njegovo napako je z zadetima prostima metoma kaznoval Aaron Brooks, v zadnjem napadu pa je Beno Udrih zgrešil svoj met za podaljšek.

Pri Houstonu je bil najbolj razpoložen James Harden s 37 točkami, pri New Yorku pa Iman Shumpert s 26 točkami. Beno Udrih je pri poražencih v 34 minutah vknjižil 10 točk (za dve 5:12, trojke 0:1), 7 podaj in 4 skoke.