NBA: James v Arizoni zasenčil Dragića

Phoenix Suns so na domačem parketu izgubili proti Miamiju s 97:103.

12. februar 2014 08.07
Heat Suns Basketball

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so se v noči na sredo drugič v sezoni pomerili z branilci naslova iz Miamija in tudi tokrat izgubili, končni izid je bil 97:103 (vrhunce si lahko ogledate v spodnjem videu).

Pri Miamiju je bil najbolj razpoložen LeBron James s 37 točkami, 9 skoki in 5 ukradenimi žogami, medtem ko je bil prvi strelec Phoenixa Gerald Green s 26 točkami.

Slovenski reprezentant Goran Dragić je vknjižil 15 točk (za dve 2:7, trojke 2:5, prosti meti 5:5), 9 podaj, 4 ukradene žoge in 3 skoke.

Phoenix je spodbudno začel tekmo in povedel z 12:0, vendar so gostje hitro ujeli priključek in po uvodni četrtini zaostajali le še za tri (22:25). Miami je izenačno tekmo odločil v zadnjih dveh minutah, ko je LeBron James pri vodstvu za tri (92:89) dosegel dve točki in nato še ukradel dve žogi, s čimer je njegovo moštvo povedlo s 96:89 in dokončno strlo odpor domačih.

»Gorana Dragića je zelo težko ustaviti. V vsak napad vnese veliko ritma in energije, zato moraš pri njegovem ustavljanju pokriti veliko prostora. Naši organizatorji igre so to danes tudi uspešno storili,« je trener Miamija Eric Spoelstra dejal o obrambni igri na Dragiću.