Dragić s podajo med nogama Nasha navdušil navijače

Phoenix Suns so na domačem parketu ugnali Los Angeles Lakers (99:76). Dragić je za Sonca dosegel 12 točk in 10 asistenc.

19. marec 2013 07.16
19. marec 2013 07.40
Lakers Suns Basketball
D. O., Delo.si

Phoenix - Košarkarji Los Angeles Lakers so se sinoči na gostovanju pri Phoenixu brez svojega prvega zvezdnika Kobeyja Bryanta in tudi Paua Gasola gostiteljem upirali vse do zadnje četrtine. V zadnjem delu tekme je njihova igra povsem razpadla, saj so Goran Dragić in druščina zadnjo četrtino dobili z 28:10 in z zmago prekinili niz štirih porazov.

V zadnji četrtini je bil pri Soncih neustavljiv Luis Scola, medtem ko Jezerniki v svojih vrstah niso imeli razpoloženega košarkarja. 32-letni argentinski center je namreč tekmecem v finišu tekme nasul kar 14 točk, med drugim je zadel tudi svojo drugo trojko v tej sezoni lige NBA. »Mislim, da je bil naš nasprotnik tokrat nekoliko utrujen. Vemo, da imajo težave s poškodbami, v ekipi pa imajo tudi kar nekaj starejših igralcev. Sinoči so igrali pozno zvečer in očitno je tempo za njih prehud,« je dejal Scola.

Zelo dobro je svojo nalogo opravil tudi Dragić - slovenski organizator igre je tudi tokrat na parketu preživel kar 31 minut in v tem času dosegel 12 točk ter pridno razigraval soigralce ter tekmo sklenil z desetimi podajami.

Tekma je bila nekaj posebnega za Steva Nasha, ki je dolga leta nosil prav dres Phoenixa. Izkušeni veteran se sinoči ni najbolje znašel. Njegov met iz igre je znašal 6/17, kljub temu pa je bil na koncu z 19 točkami najboljši strelec Jezernikov. Tudi Dwight Howard ni imel svojega večera, a tekmo vseeno končal s 16 točkami in 11 skoki (met iz igre le 6/18!).

»Preprosto smo naleteli na zid. V zadnjih 14 dneh smo odigrali kar 9 tekem v sedmih različnih mestih in kot ste lahko videli, se je to močno poznalo na naši igri. Zlasti v zadnjem času smo pošteno utrujeni, saj zaradi številnih poškodb igramo le z rotacijo sedmih igralcev. Naše noge so težke,« je domnevo Scolaja potrdil Nash.