NBA: Jezerniki do šele četrte zmage v sezoni (VIDEO)

Košarkarji moštva Los Angeles Kings so bili s 113:95 boljši od Milwaukeeja, 22 točk Kobeja Bryanta.

16. december 2015 09.23
Bucks Lakers Basketball

Los Angeles - Po šestih zaporednih porazih ima tudi moštvo Los Angeles Lakers, daleč najslabše v zahodni konferenci košarkarske lige NBA, spet razlog za zadovoljstvo. Sinoči je namreč pred domačimi navijači v Staples Centru s kar 113:95 odpravilo zasedbo Milwaukeeja in se tako v 25. poskusu dokopalo do četrte zmage, druge na domačem parketu - pred natanko mesecem dni je bilo namreč s 97:85 boljše tudi od Detroita.

Le v uvodni četrtini so na parketu dominirali goste, ki so nazadnje vodili s 25:23, nato pa so Jezerniki z delnim izidom 7:0 na prvi odmor odnesli pet točk zaloge. V drugem delu je Milwaukee spet pokazal zobe in vnovič prevzel vodstvo s 40:39, a gostitelji so znali odgovoriti z osmimi zaporednimi točkami in polčas zapečatili s +9. Odtlej zaloge niso več izpustili iz rok, povišali so jo vse do +22, nato pa do zadnjega piska sirene suvereno nadzorovali dogajanje na parketu.

V vrstah zmagovalcev so se izkazali prvi zvezdnik Kobe Bryant z 22 točkami, od tega desetimi v uvodni četrtini in tremi trojkami, ter Julius Randle (14 točk, 14 skokov) in Roy Hibbert (12 točk, 11 skokov) z dvojnima dvojčkoma. Jezerniki so predvsem v skoku (52:38) in metu z razdalje (razmerje trojk 10:4) dodobra prekosili tekmece, ki ostajajo pri desetih zmagah v sezoni in pri katerih je izstopal rezervist Michael Carter-Williams z 19 točkami.