NBA: Jezerniki po petih porazih spet dvignjenih glav (VIDEO)

Košarkarji moštva LA Lakers so na gostovanju s 107:104 ugnali Philadelphio, odločilno trojko je zadel Ingram.

08. december 2017 07.28

Philadelphia - Košarkarji moštva Los Angeles Lakers so vendarle prekinili niz petih zaporednih porazov v ligi NBA. Na gostovanju so bili po srhljivi končnici pred 20.495 gledalci v dvorani Wells Fargo Center boljši od Philadelphie, ki je bila povsem zraven vse do dveh sekund pred koncem, ko je prvi strelec gostov Brandon Ingram z zadeto odločilno trojko, njegovo drugo v obračunu, postavil končni izid 107:104. Skupaj je krilni igralec prispeval 21 točk, sedem skokov in šest asistenc.

Gostje so si zmago zaslužili, saj so domala ves čas vodili - z izjemo prve polovice uvodne četrtine, ko je bila Philadelphia nazadnje spredaj pri 13:12. Jezerniki so v zadnji del vstopili z udobnimi 15 točkami zaloge, ki pa jih niso znali zadržati, temveč so zrežirali infarktno končnico, ki pa se je vendarle razpletla po njihovih željah. S po 16 točkami sta se izkazala tudi rezervista Julius Randle in Jordan Clarkson, ki je prispeval štiri trojke, pri poražencih pa sta izstopala Joel Embiid s 33 točkami in Avstralec Ben Simmons s trojnim dvojčkom za 12 točk, 13 skokov in kar 15 podaj.