NBA: Kobe Bryant še sedmič zapored tekmecem nasul 30 točk

Los Angeles Lakers so proti Charlotte nadoknadili zaostanek 16 točk ter prišli do tretje zaporedne zmage.

19. december 2012 07.05
19. december 2012 07.30
SPO-BKO-BKN-158547064
D. O., Delo.si

Los Angeles - Košarkarji Los Angeles Lakers so bili sinoči zelo blizu tega, da doživijo še 15 poraz v tej sezoni lige NBA. Charlotte je imel namreč na gostovanju v dvorani Staples Center v tretji četrtini kar 18 točk prednosti, toda Jezerniki so pred domačim občinstvom zmogli preobrat in na koncu slavili tretjo zaporedno zmago (101:100).

Še sedmič zapored je Kobe Bryant dosegel kar 30 točk, zelo dobro predstavo je prikazal tudi Metta World Peace, ki je dosegel 17 točk, a imel ob tem kar 16 skokov, kar je največ v njegovi karieri. Jezernike zagotovo veseli tudi dejstvo, da se je v moštvo vrnil Pau Gasol, ki je manjkal kar sedem tekem, tokrat je dosegel 10 točk in imel ob tem devet skokov.

Gostitelji so dobrih pet minut pred koncem tretje četrtine zaostajali s 80:62, največ preglavic jim je povzročal Kamba Walker, ki je za Charlotte dosegel 28 točk. Zadnjo četrtino so Lakers odprli odlično, naredili delni izid kar 13:0 in povedli s 90:84. V zadnjih dveh minutah tekme se je razigral Bryant in s štirimi točkami poskrbel za zmago svojega moštva.

Miami brez skoka, toda z Wadeom in LeBronom

Košarkarji Miamija so tokrat gostili Minessoto, ki je povsem zasenčila aktualne prvake v skoku - dobili so jih namreč kar 28 več (Minnesota 52, Miami 24), toda zanimivo na koncu vendarle doživili poraz. Dwayne Wade se je ustavil pri 24 točkah, LeBron James jih je dodal 22 ter imel v svoji statistiki tudi 11 podaj.

Gostje so tudi tokrat igrali brez mladega španskega zvezdnika Rickya Rubyja, strelsko najbolj uspešen je bil ruski ostrostrelec Andrej Kirilenko. »To moštvo skače neverjetno. Mi smo bili v tem elementu igre zelo slabi, toda igrali smo energično in prišli do zmage,« je po tekmi dejal Wade.

V velikem derbiju na Vzhodu je bil Chicago boljši od Bostona, ki je tako doživel še tretji zaporedni poraz. Pri gostiteljih je Joakim Noah drugič v karieri dosegel trojnega dvojčka (11 točk, 13 skokov in 10 podaj), pri Bostonu pa je bil najučinkovitejši Rojan Rondo (21 točk).