NBA: Kralji po dveh podaljških premagali Phoenix, Memphis do šeste zmage

Phoenix je po dveh podaljških moral priznati premoč Sacramentu (112:114), Memphis je premagal Oklahomo (91:89).

08. november 2014 08.06
Kings Suns Basketball

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so v napetem divizijskem dvoboju po dveh podaljških izgubili proti Sacramentu s 112:114 (vrhunci v zgornjem videu).

Pri Phoenixu je bil najboljši strelec Eric Bledsoe s 23 točkami, Goran Dragić jih je dodal 22 (prosti meti 7-8, za dve 6-15, trojke 1-2), njegov brat Zoran pa znova ni dobil priložnosti.

Pri Sacramentu je bil najbolj razpoložen DeMarcus Cousins s 25 točkami in 18 skoki, pri čemer je že v zadnji četrtini prejel šesto osebno napako in predčasno končal tekmo.

Gostitelji so nadzorovali večji del tekme in po prvi četrtini vodili za enajst (36:25), tolikšno prednost pa so imeli tudi pred zadnjo četrtino (88:77). Sonca so v zadnjih dvanajstih minutah vodila tudi za dvanajst točk (91:79), vendar pa se je Sacramento vrnil v igro in izsilil podaljšek (99:99).

Tega je boljše začelo domače moštvo in 3 minute ter 34 sekund pred iztekom vodilo za sedem (106:99), a tudi to ni zadostovalo za zmago, saj so gostje znova izenačili (106:106), tako da je sledil še drugi podaljšek. Gostitelji so imeli v tem začetno pobudo (108:106, 112:108), vendar pa je Sacramento dosegel zadnjih šest točk na tekmi. Phoenix je imel na voljo zadnji napad na tekmi, v katerem pa sta bila neuspešna P.J Tucker in Marc Morris, tako da so se gostje veselili pete zmage v sezoni.

»Ne vem, ali so bili moji igralci preveč utrujeni v zadnji četrtini, saj so akcije izpeljali prepočasi in jih zaključevali v zadnjih sekundah. Normalno smo organizirali napade, vendar ko se ni izšel prvotni načrt in smo hoteli izpeljati naslednjega, nam je ostalo le še pet sekund časa,« je bil po tekmi razočaran trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Memphis do šeste zmage

Memphis si je ponoči priboril še šesto zmago v novi sezoni, potem ko je bil uspešen na gostovanju pri Oklahomi (91:89).

Pri Memphisu je največ točk prispeval Reggie Jackson (22), Beno Udrih pa je v trinajstih minutah dosegel 5 točk (za dve 1-2, trojke 1-3) in dodal tri podaje.

V vrstah Oklahome je bil prvi strelec Mike Conley z 20 točkami.

V zahodni konferenci je na prvem mestu Houston (6-0), sledita Memphis (6-0) in Golden State (4-0), Phoenix je osmi (3-3).

Rezultati lige NBA

Phoenix Suns - Sacramento Kings 112:114 (po dveh podaljških)

(Goran Dragić 22 točk, 4 podaje in 3 skoki v 46:19 za Phoenix, Zoran Dragić ni igral)

Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies 89:91

(Beno Udrih 5 točk in 3 podaje v 13:00 za Memphis)

Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 122:119 (po dveh podaljških)

Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 112:103 (po podaljšku)

Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 115:118

Boston Celtics - Indiana Pacers 101:98

Brooklyn Nets - New York Knicks 110:99

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 98:95