NBA: Kratkohlačniki dobili mestni derbi z Brooklynom

New York Knicks so premagali mestne rivale Brooklyn Nets s 113:83, zmagi tudi za Chicago in Los Angeles Clippers.

06. december 2013 08.49
Knicks Nets Basketball

Brooklyn - Košarkarji moštva New York Knicks so zmagali na mestnem derbiju proti Brooklyn Nets s 113:83, s čimer so prekinili niz devetih zaporednih porazov.

»Kratkohlačniki« so dvoboj odločili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 34:16, tako da so imeli pred zadnjimi dvanajstimi minutami veliko prednost 25 točk (84:59).

»Vseh 48 minut smo igrali dobro v obrambi in napadu, pomagalo je tudi dejstvo, da smo zadeli veliko število metov (44/77 za dve in 16/27 za tri), dobro igro pa moramo jutri prenesti tudi na domače igrišče« je povedal košarkar New Yorka Carmelo Anthony.

Pri New Yorku je šest igralcev preseglo mejo desetih točk, najbolj razpoložen je bil Anthony z 19 točkami, 10 skoki in 6 podajami. Beno Udrih je igral 6 minut in 45 sekund ter vknjižil 2 točki (1/2 za dve) in podajo. Pri Brooklynu je bil prvi strelec Brook Lopez s 24 točkami.

Brooklyn Nets so s 5 zmagami in 14 porazi na trinajstem mestu vzhodne konference, Knicks pa so še mesto nižje (4:13). Na prvem mestu je Indiana s 17 zmagami in 2 porazoma.

Drugi zaporedni poraz branilcev naslova

Dvakratni zaporedni prvaki lige, košarkarji Miamija, so izgubili še drugo zaporedno tekmo, potem ko so morali v gosteh priznazi premoč Chicagu (107:87).

Gostitelji so odpor branilcev naslova strli že sredi druge četrtine, ko so povedli s 43:28, od tod naprej pa so le še povečevali svojo prednost in Miamiju zadali peti poraz v sezoni.

Pri domačih je največ točk dosegel Carlos Boozer (27), Joakim Noah je dodal 17 točk in 15 skokov. Pri Miamiju je bil prvi strelec LeBron James z 21 točkami.

Rivers do 600. zmage

Na preostali tekmi so Los Angeles Clippers prepričljivo premagali Memphis (101:81). Trener Los Angelesa Doc Rivers je postal 23. trener v zgodovini lige z vsaj 600. zmagami, od aktivnih trenerjev jih imata več le Gregg Popovich (920) in Rick Adelman (1011).

Pri Los Angelesu so bili najboljši strelci Chris Paul, Jamal Crawford in Darren Collison s po 15 točkami, pri Memphisu pa Kosta Koufass 17 točkami.

Na Zahodu je na prvem mestu Portland s 16 zmagami in 3 porazi, sledijo mu San Antonio (15:3), Oklahoma City (13:4) in Los Angeles Clippers (13:7), Memphis je enajsti (9:9).