NBA: Memphis dobil bitko z nekdanjim trenerjem Hollinsom, Udrih uživa v svojem moštvu

Košarkarji Memphisa so slavili v Brooklynu s 103:92, Beno Udrih je dosegel 6 točk.

15. januar 2015 08.40
Grizzlies Nets Basketball

Brooklyn - Košarkarji Memphisa so ponoči gostovali v Brooklynu in ga premagali s 103:92, kar je za Grizlije 27. zmaga v sezoni.

Za domačega trenerja Lionela Hollinsa je bila tekma prav posebnega pomena, saj se je prvič soočil z nekdanjim moštvom, pri katerem je na 415 tekmah zabeležil 214 zmag, nato pa ga je moral zapustiti po sezoni 2012/13.

Hollins tokrat ni mogel računati na kaznovanega Kevina Garnetta in poškodovanega Derona Williamsa, njegovo moštvo pa je že v četrtini zaostajalo za 11 točk, po prvih dvanajstih minutah pa je bil rezultat 32:23 za Memphis.

Potem ko se je Brooklyn v drugi četrtini vrnil v igro in ob polčasu zaostajal za šest (45:51), je Memphis drugi polčas začel z delnim izidom 12:4 in pred zadnjimi dvanajstimi minutami vodil za sedemnajst (82:65), kar je bila za Brooklyn prevelika naloga in je zabeležil sedmi zaporedni poraz.

Pri Memphisu sta bila najbolj razpoložena Zach Randolph z 20 točkami in 14 skoki ter Marc Gasol z 18 točkami in 8 skoki, debitant Jeff Green, ki se je moštvu pridružil iz Bostona, pa je dosegel 10 točk.

Beno Udrih je za Grizlije igral 18 minut in prispeval 6 točk (za dve 2-5, trojke 0-1), 3 skoke in 2 podaji.

Pri Brooklynu je bil najboljši strelec Mason Plumlee s 15 točkami, Mirza Teletović jih je dosegel 12.

Udrih zadovoljen z življenjem v Memphisu

Beno Udrih je po tekmi z Brooklynom spregovoril o svojem položaju v moštvu. 32-letni organizator igre sodi med veterane, zato na priložnost čaka na klopi: »V svoji karieri sem se naučil, še posebej, če prihajaš s klopi, da moraš pogledati najprej rezultat. Če vodimo za dve točki in potem, ko grem ven, vodimo za šest točk, četudi nisem zadel nobenega koša, skoka ali podaje to pomeni, da je moja ekipa na terenu zelo dobro odigrala in smo naredili še večjo razliko. Svoje soigralce skušam spraviti v dober ritem, ko pa se pokaže priložnost za moj met tudi sam prevzamem odgovornost in poskušam zadeti koš. Dobro se sliši, da je publika vesela zaradi tega in tako pač je,« je povedal Udrih.

Slovenski košarkar je spregovoril tudi o tem, da so pri Memphisu presenečeni nad njegovimi predstavami: »Tako to pač je v tem poslu. Včasih imaš kakšno slabo sezono ali pa dve in potem malce pozabijo. Vem, da lahko še igram. Dobro sem pripravljen. Hočem dokazati vsem, da ne morejo ocenjevati igralca ali osebo po enem letu ali dveh. Skušam ostati v dobri formi, kondiciji in pomagati ekipi, kolikor se le da.«

Osma zaporedna zmaga Golden Statea

Najboljše moštvo lige Golden State Warriors je gostilo Miami in ga premagalo s 104:89, s čimer je doseglo 8. zaporedno zmago in že 31. v sezoni.

Pri Bojevnikih je izstopal Stephen Curry z 32 točkami in 5 podajami, Klay Thompson je dodal 19 točk.

Pri Miamiju je zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice manjkal zvezdnik Dwyane Wade, ob njegovi odsotnosti je največ točk dosegel Chris Bosh (26).