NBA: Memphis pokvaril Dragićev strelski rekord kariere

Goran Dragić je pri porazu Phoenixa proti Memphisu postavil rekord kariere (33 točk), New York je premagal San Antonio.

03. januar 2014 08.48
Grizzlies Suns Basketball

Phoenix - Košarkarji Phoenixa so na domačem parketu gostili Memphis in izgubili z 91:99 (vrhunce si lahko ogledate v zgornjem videu).

Najboljši igralec tekme je bil slovenski reprezentant v vrstah Phoenixa Goran Dragić, ki je s 33 točkami postavil rekord kariere (za dve 11:16, za tri 2:6, prosti meti 5:9), tem pa je dodal še 7 podaj in 3 skoke.

To pa vseeno ni bilo dovolj za zmago Phoenixa, ki je tekmo začel dobro in po prvi četrtini vodil za štiri (26:22), a je Memphis dobil drugo z 31:15 in ob polčasu vodil za 12 (53:41). Gostitelji so odgovorili v tretji četrtini, v kateri je Dragić dosegel 15 izmed 32 točk svojega moštva, ki je imelo prednost štirih točk (73:69), a je Memphis nato tekmo odločil v zadnji četrtini.

»Grizliji« so si zmago priborili predvsem z večjim številom skokov (59:40) in boljšim učinkom igralcev s klopi (54:15), njihov najboljši igralec pa je bil Zach Randolph z 20 točkami in 15 skoki.

New York slavil pri San Antoniu

New York Knicks so gostovali pri San Antoniu in presenetljivo zmagali s 105:101. Za uspeh »Kratkohlačnikov« je imel največ zaslug Carmelo Anthony s 27 točkami in 12 skoki, Beno Udrih pa je dodal 10 točk (za dve 4:7, za tri 0:2, prosti meti 2:2).

Pri San Antoniu so le trije košarkarji vknjižili dvomestno število točk, Marco Belinelli je dosegel 32 točk (rekord kariere), Tony Parker 12 in Manu Ginobili 11.

Sedma zaporedna zmaga Golden Statea

Branilci naslova iz Miamija so izgubili domačo tekmo proti Golden Stateu (114:123), za katerega je bila to sedma zaporedna zmaga.

Pri gostih je blestel Stephen Curry, ki je zadel 8 izmed 15 trojk in tekmo končal s 36 točkami in 12 podajami, David Lee je prispeval 32 točk in 14 skokov. Pri Miamiju je bil najboljši strelec LeBron James s 26 točkami.