NBA: Memphis prvič na kolenih, štiri točke Udriha (VIDEO)

Grizliji so še dobro sekundo pred koncem vodili z 92:90, a morali naposled priznati premoč Milwaukeeju.

09. november 2014 09.20
BKN-MEMPHIS-GRIZZLIES-V-PHOENIX-SUNS
J. P., Delo.si

Milwaukee - Le še košarkarji Golden Stata ostajajo neporaženi v novi sezoni lige NBA, potem ko so sinoči prvič - v sedmem poskusu - pokleknili tudi Grizliji iz Memphisa. Ti so imeli domala ves dvoboj na gostovanju pri Milwaukeeju nov uspeh pred nosom, še sekundo in dve desetinki pred zadnjim piskom sirene so vodili z 92:90, nato pa se je boginja sreče Fortuna zarotila proti njim. Ne le, da je Brandon Knight s košem kronal napad za izenačenje, ob tem je tudi izsilil osebno napako Courtneyja Leeja, nato pa z uspešno izvedenim prostim metom zmago - tretjo klubsko v sezoni - s 93:92 vendarle zadržal doma. Lee se je hotel odkupiti v zadnjih izdihljajih tekme, a je tri desetinke pred koncem zgrešil posiljeno trojko.

V vrstah Memphisa, ki je sredi tretje četrtine še vodil za deset točk (60:50), je priložnost dobil tudi to noč edini aktivni slovenski košarkar onkraj »luže« Beno Udrih, ki je v 19 minutah na parketu zmogel štiri točke (prosti meti 2:2, za dve 1:2, trojke 0:2), ob tem pa prispeval še eno podajo. Po učinkovitosti sta sicer izstopala Zach Randolph z 22 točkami in kar 14 skoki ter španski center Marc Gasol z 18 točkami (prosti meti 10:11). Pri zmagovalcih je četverica vpisala deset točk ali več, najbolj je bil z 18 točkami pri metu rezervist, Grk nigerijskih korenin Giannis Antetokounmpo.

»Ničesar pozitivnega ne morem izvleči iz tega dvoboja. Privoščili smo si preveč mentalnih spodrsljajev,« je ob porazu zmajeval z glavo prvi strelec dvoboja Randolph.

Houston Rockets : Golden State Warriors 87:98
Milwaukee Bucks : Memphis Grizzlies 93:92 (Beno Udrih 4 točke in podaja v 19 minutah)
San Antonio Spurs : New Orleans Pelicans 99:100