NBA: Miami poražen v obračunu zvezdnikov v Oklahomi, 12 točk Dragića

V ligi NBA je Miami s 75:93 izgubil proti Oklahomi. Že deseti trojni dvojček za Russella Westbrooka.

23. marec 2015 00.42
NBA/
Š. Ro., Delo.si

Oklahoma - Po treh zaporednih zmagah so košarkarje moštva Miami Heat ustavili tekmeci v Oklahomi. Ohladili so Vročico in zmagali s 93:75.

Ob porazu Miamija je slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić dosegel 12 točk, pet skokov in tri podaje. Na parketu je tri minute prebil tudi njegov brat Zoran, a z izjemo ene izgubljene žoge pustil prazno statistiko. Pri Miamiju je  pet igralcev doseglo dvomestno število točk: Hassan Whiteside je končal s 13, tako kot Dragić pa sta jih 12 dosegla tudi Dwyane Wade in Mario Chalmers.

Med najbolj zaslužnimi za zmago je bil Enes Kanter, ki sicer zaradi poškodbe gležnja sploh še ni bil predviden za tekmo, a bil nato eden ključnih mož s 27 točkami in 12 skoki za Oklahomo. Kar 15 točk je dosegel že v prvi četrtini. Russell Westbrook je dosegel trojnega dvojčka: 12 točk, 10 skokov in 17 podaj. To je bil že njegov deseti trojni dvojček v tej sezoni.

Miami se zdaj odpravlja na gostovanje v Milwaukee, ki je z 90:108 izgubil s Clevelandom. Novo zmago so vpisali prvaki iz San Antonia in s 114:95 premagali Atlanto.

Rezultati lige NBA

Oklahoma City Thunder - Miami Heat 93:75

(Goran Dragić 12 točk, 5 skokov in 3 podaje v 34:12, Zoran Dragić izgubljena žoga v 3:12 za Miami)

Atlanta Hawks - San Antonio Spurs 95:114

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 90:108

Los Angeles Clippers - New Orleans Pelicans 107:100

Toronto Raptors - New York Knicks 106:89

Orlando Magic - Denver Nuggets 100:119

Boston Celtics - Detroit Pistons 97:105

Sacramento Kings - Washington Wizards 109:86

Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets 98:109