NBA: Miami že pri številki 13 (VIDEO)

Moštvo Gorana Dragića v ligi NBA še naprej ne pozna poraza. Miami je tokrat ugnal Brooklyn Nets.

11. februar 2017 09.27
Heat Nets Basketball
A. V.
A. V.
New York - Slovenski košarkar Goran Dragić je s svojo ekipo v severnoameriški ligi NBA Miami Heat tokrat gostoval v zasneženem New Yorku pri Brooklyn Nets. Vročica je zmagala s 108:99 za še 13. zaporedno zmago košarkarjev s Floride; Brooklyn je izgubil dvanajstič zapored, Dragić pa je k zmagi prispeval 21 točk, štiri skoke in pet podaj.

Najbolj razpoložen v vrstah gostov je bil tokrat James Johnson s 26 točkami. "Mislim, da smo postala prava ekipa in zlasti pridobili veliko samozavesti, zato nam gre tako dobro," je po tekmi dejal Johnson.

Tyler Johnson je k zmagi za Miami, ki je igral brez Diona Waitersa in še v tretji četrtini zaostajal za 11 točk, dodal 18 košev.

"Včasih se moraš res ozreti globoko vase in pokazati vse, kar znaš. In prav v to nas je prisilil Brooklyn. Za zmago skušamo narediti vse, kar lahko," je dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Miamijev zmagoviti niz je tretji najboljši v zgodovini moštva in trenutno najdaljši med vsemi ekipami v prvenstvu NBA.

New York Knicks, katerih član je tudi Slovenec Saša Vujačić, so v domači dvorani s 123:131 izgubili proti Denver Nuggets, Vujačić pa ni igral. Tudi Detroit Pistons so doživeli domač poraz; z 92:103 so klonili proti San Antonio Spurs. Beno Udrih za Detroit ni zaigral.