NBA: Miamijevega prostega pada ni znal zaustaviti niti Dragić (VIDEO)

Košarkarska Vročica je na gostovanju v Philadelphii vodila že za zelo udobnih 23 točk, a spet izgubila.

15. februar 2018 09.22
Heat 76ers Basketball

Philadelphia - Košarkarji Miamija se v ligi NBA nikakor ne morejo izviti iz primeža porazov. Na kolena so šli še sedmič v zadnjih osmih obračunih, tokrat na gostovanju pred kar 20.492 gledalci v dvorani Wells Fargo Center. Domača Philadelphia je bila po ogorčenem boju in popolnem preobratu v drugem polčasu boljša s 104:102. Vročica je tako, kar se napredovanja v izločilne boje tiče, v vse bolj nevarnih vodah, resda še vedno drži mejno osmo mesto na razpredelnici vzhodne konference, a je devetouvrščeni Detroit vedno bliže. Ta hip zaostaja za dve zmagi, a ima tudi tekmo manj. Nov izziv zasedbo Miamija čaka šele krepko po prihajajočem vikendu vseh zvezd, v noči na prihodnjo soboto, ko bo odšla na tretje zaporedne gostovanje, tedaj k Pelikanom iz New Orleansa, ki so osmi na zahodu in se ravno tako srdito borijo za vstop v končnico.

Nič ni dišalo po porazu gostov, ki so si že v uvodni četrtini zagotovili udobnih enajst točk naskoka in ga do glavnega odmora oplemenitili že na velikih +23. Domača posadka se je potapljala, vendar pa Vročica priložnosti ni znala unovčiti. Že v tretjem delu je tekmecem dovolila, da so se z delnim izidom 16:2 pošteno približali, v zadnjem pa dokončno zapravila ves kapital. Po izenačenju na 90:90 se je tehtnica dokončno nagnila na stran Philadelphie, poražencem pa ni pomagala več niti zadeta trojka Tylerja Johnsona slabih pet sekund pred koncem dvoboja. Miami je imel sicer na voljo še zadnjo akcijo na tekmi, a je poskus povratnika Dwyana Wada iz obupa in z razdalje štiri desetinke pred piskom sirene zgrešil tarčo. Gostitelji, pri katerih je Marco Belinelli debitiral s 17 točkami (od tega tremi trojkami), so se tako s trideseto zmago v sezoni in že peto zapovrstjo izenačili z Vročico, od katere pa imajo kar tri dvoboje manj.

Zlati ljubljanski as Goran Dragić je bil ponovno med najučinkovitejšimi v svojem moštvu, v 32 minutah in pol na parketu je prispeval 18 točk (prosti meti 4:6, za dve 4:9, trojke 2:5), dodal pa še štiri asistence in tri skoke. Več točk od njega je pri Vročici zmogel zgolj rezervist James Johnson (22), medtem ko je center Hassan Whiteside, kot je pri njem že v navadi, vknjižil dvojni dvojček za 16 točk in deset skokov. Prvi strelec zmagovalne vrste je bil Dario Šarić z 19 točkami, prvi junak pa zagotovo komaj 21-letni Avstralec Ben Simmons, ki se je zopet razveselil trojnega dvojčka za 18 točk, 12 skokov in deset podaj. S tem je postal prvi igralec kluba po Billy Cunninghamu (1971/72) s šestimi trojnimi dvojčki v eni sezoni.

IZIDE LIGE NBA

Philadelphia 76ers : Miami Heat 104:102 (Goran Dragić 18 točk, 4 podaje, 3 skoki v 33 minutah)
Detroit Pistons : Atlanta Hawks 104:98
Orlando Magic : Charlotte Hornets 102:104
Brooklyn Nets : Indiana Pacers 103:108
New York Knicks : Washington Wizards 113:118
Boston Celtics : Los Angeles Clippers 119:129
Chicago Bulls : Toronto Raptors 98:122
Houston Rockets : Sacramento Kings 100:91
Memphis Grizzlies : Oklahoma City Thunder 114:121