NBA: nov hud poraz Knicksov, Udrih spet brez priložnosti

Košarkarji moštva New York Knicks so v ligi NBA sinoči doma z 90:110 izgubili proti Atlanti. Beno Udrih ni igral.

17. november 2013 08.53
NBA/
Š. Ro., Delo.si

New York - Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA je moralo v noči na nedeljo priznati premoč ekipi Atlanta Hawks z 90:110.

To je bil že peti zaporedni poraz Kratkohlačnikov, drugič zapored so razočarali pred domačimi gledalci v dvorani Madison Square Garden. Znova je bil najbolj učinkovit prvi zvezdnik Carmelo Anthony, ki je tokrat zadel 23 točk. Slovenski košarkar v newyorškem moštvu Beno Udrih že drugič zaporedni ni dobil priložnosti za igro.

Atlanto so do zmage vodili Jeff Teague (16 točk), Kyle Korver (15 točk), Paul Millsap pa je dosegel že tretji dvojni dvojček na zadnjih šestih tekmah s 14 točkami in 13 skoki.

Moštvo Chicago Bulls je lani v tem času končalo izjemen niz Miamija na 27 tekmah, leto dni za tem je po nizu 9:0 na domačem parketu ustavilo Indiano. V dvorani United Center so Biki zmagali s 110:94. Prvi junak je bil Luol Deng s 23 točkami, uspešno se je z 20 točkami vrnil tudi Derrick Rose, ki je prejšnjo tekmo izpustil zaradi težav s stegensko mišico. Zadel je kar šest trojk (od 11 poskusov). Taj Gibson je dodal 15 točk skupaj z osmimi skoki. Pri Indiani je bil najboljši Roy Hibbert s 14 točkami in 10 skoki.

Medtem so prvaki iz moštva Miami prišli do nove zmage. S 97:81 so ugnali Charlotte, s 30 vpisanimi točkami pa je blestel prvi zvezdnik LeBron James, ki je navduševal že na petkovi tekmi proti Dallasu (39 točk). Njegov met iz igre je bil tokrat 13:18, dosegel pa je še sedem podaj in štiri skoke v 32 minutah, zadnjo četrtino pa znova presedel na klopi. Vročica je tako dobila šesto od zadnjih sedmih tekem, Charlotte pa je po dveh zaporednih zmagah pri statistiki 5:5.